47 yıldır Çan’da pamuk helvacılık yapan Mehmet Aktağ Çanın Sesi Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu.

54 yıldır pamuk helvacılık yapan ve Çan’daki tüm pamuk helva satışı yapan elemanları kendisinin yetiştirdiğini belirten Mehmet Aktağ, insanların kendisini sesiyle tanımalarından mutluluk duyduğunu belirtti.

‘’Efe Çavuş’tan bağırıyorum Fatih Mahallesi’nde paralarını hazırlamaya başlıyorlar’’ diyen Mehmet Aktağ taklidinin yapılmasının hoşuna gittiğini söyledi.

‘’Yıllardır sesim taklit ediliyor ama ben 50 yıldır aynı ses tonuyla aynı şekilde bağırıyorum birebir benzerini yapanlar da var ama benim sesim bana özel. Taklidimin yapılması hoşuma gidiyor, çocuklar benim sesimi duyduğumda hemen ellerinde parayla sokaklara çıkıyor bu çok güzel bir duygu’’ dedi.

Üniversitede okuyan Çanlı öğrencilerin kendisini yolda gördüklerinde sarılmak istediklerini de söyleyen Mehmet Aktağ, ‘’Gurbetteki öğrencilerimiz Çan’a döndükleri zaman beni gördüklerinde en çok senin sesini özledik abi deyip sarılmak istiyorlar, fotoğraf çektirmek isteyenler var, bu şehirde yaşadığım için mutluyum’’ ifadelerini kullandı.

Herkesin kendisini pamuk helvacı olarak bildiğini ama aslında fabrikadan emekli olduğunu belirten Mehmet Akdağ, ‘’Ben Kaleseramik fabrikasıdan emekli bir işçiyim pamuk helva işini ek iş olarak yapıyordum. 7 sene Biga’da yaptım 47 yıldır da Çan’dayım. Adamın kendisine pamuk helva satmışım şimdi torununu da satıyorum’’ şeklinde konuştu.

2005 yılından beri pamuk helvadan elde ettiği kazanca dokunmadığını ifade eden Mehmet Akdağ, ‘’Oğlum Recep Aktağ kanser hastasıydı, çok şükür şimdi iyileşti. 14 yıldır pamuk helvadan kazandığım tek kuruşa bile dokunmadım tüm kazandığımı ona verdim, onun tedavisine harcadım şimdi sağlığına kavuştu’’ dedi.

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz