AK Parti’de uzun yıllardır aktif birçok görevde yer alan, Milletvekilliği adaylığı, belediye başkan aday adaylığı, İl başkanı ve merkez ilçe başkanı görevlerini başarıyla yapan ve bir dönem Türkiye’nin tek Kadın İl Başkanı olma gururunu yaşayan ve geçtiğimiz günlerde AK Parti’den istifa eden Yeşim Karadağ’a mobbing uygulandı.

Arası ilk olarak AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ile açılan ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü şok bir istifa eden Karadağ’a daha sonra hep yalnızlaştırma politikası uygulandı. 

CHP’li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a Çanakkale’de en ciddi eleştirileri yönelten Yeşim Karadağ Ülgür Gökhan ile el sıkıştığı fotoğraf sonrası Çanakkale gündemine oturdu ve AK Parti’ye ihanetle başlayan süreç, istifayla son buldu.

Turan Medyasının baskıları, Bülent Turan’ı karşısına almak istemeyen parti yöneticilerinin yalnız bıraktığı AK Partide sadece tek başına kalan Yeşim Karadağ istifasını da simgesel olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde yapmak zorunda kaldı.

İstifasının ardından parti içinde iyice yalnızlaşan Yeşim Karadağ, gönderdiği çelenklerin bile kenara itildiğne şahit olurken bazı programlarda Karadağ’ın çelenkleri ismi görünmemesi için örtüldü. Yerel seçimler için AK Parti’den aday adayı olan birçok ismin afişleri Çanakkale’nin cadde ve sokaklarına asılırken Yeşim Karadağ’ın ise afişlerine saldırı gerçekleştirildi. 

İstifa ederek görevinden ayrılmasına rağmen bir çok ziyaret yapmaya devam eden Yeşim Karadağ belediye başkan adaylığı anketlerinde de Çanakkale’de birinci çıktı. Yeşim Karadağ, Genel merkeze çağırılıp hayırlı olsun ‘’Çanakkale Belediye Başkan Adayımız sensin’’denmesine rağmen daha sonra tekrar aranıp özür dilendi ve Karadağ aday olamadı.

Belediye başkan adayı olarak Ayhan Gider’in belirlenmesinin ardından “Belediye meclisinde girmek zorundasın, Genel başkanın talimatı var. Birinci sıraya yazdık seni” denilen Yeşim Karadağ,  son gece listelerde yapılan değişiklik sonucu meclis adayı bile yapılmadı.  

O günün ardından hiçbir programa davet edilmeyen protokole oturtulmayan Yeşim Karadağ, tüm başına gelenlerin ardından geçtiğimiz günlerde AK Parti’den istifa edince de Karadağ’a tepkiler gecikmedi. Çanakkale’de AK Parti camiasının eleştiri oklarının hedefi olan Karadağ buna rağmen sesini çıkarmadı, Karadağ hala sessizliğini korurken Karadağ’ın hangi partiye geçeceği merak konusu.

Muhammed Yavaş / Çan

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz