Sağlık Bakanlığı tarafından, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın girişimleriyle Çan’a yapılan sağlık merkezi hızla yükselmeye başlıyor. Bülent Turan’ın katılımıyla geçtiğimiz Ağustos ayında temeli atılan eski 1 Nolu Sağlık Ocağı yeni sağlık merkezi binası çok kısa süre içerisinde tamamlandı.
Adeta küçük bir hastane olan ve 1500 metre kare arsa üzerine konumlandırılan yaklaşık olarak 5,5 trilyona mal olan sağlık ocağı yedi poliklinik, iki tıbbi müdahele odası, bir aşı odası, bir bebek izleme odası ve pek çok laboratuvarın içinde bulunduruyor.
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan 20 Ağustos’ta Çan’da temelini attığı sağlık ocağının açılışında konuşmuş ve sağlık ocağının özelliklerini anlatarak bu merkezin yapımında AK Parti hükümetinin çok büyük payı olduğunu belirtmişti. Turan, “5 trilyonluk bu yatırımımız Çan halkına hayırlı ve uğurlu olsun. Çan’da seçimi kaybettiğimiz için çok üzgünüz ama bu Çan’ı boşlayacağımız anlamına gelmiyor. Nasıl ki bu sağlık merkezimizi bugün Çan’a getiriyorsak daha birçok yatırımımız Çan’ a gelmeye devam edecek. Biz ne Çan’ı ne de seçimi kaybettiğimiz diğer ilçemiz olan Bayramiç’ i Biga’ dan, Ezine’ den, Lapseki’den ayırmıyoruz. İnşallah temelini attığımız bu tesisimizin açılışını da gerçekleştirmek için Çan’ımıza geleceğiz.” ifadelerini kullanmıştı.

Sağlık ocağının büyük bir aksilik olmazsa 2020 Ocak ayında açılması bekleniyor.

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz