Yaz sezonu dolayısıyla tatilde olan Çan Belediyesi meclisi 3 Eylül Salı günü yapılan yeni dönemin ilk meclis toplantısıyla açıldı.

Meclis toplantısında bir dizi yeni kararlar alınırken Kestane Çeşmesi Mesire Alanı, Çan Belediyesi Garip Analar Mesire Alanı gibi yerlerin işletilmesi konusunda Çan Belediye Başkanı Bülent Öz’e tam yetki verildi.

Toplantı, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz’ün meclis yoklaması yapmasıyla başlarken Başkan Bülent Öz, ölüm yıldönümü olan ve Çan’ın kurtuluşunda büyük emekleri olan Osman Çaneri nezdinde tüm şehitleri anarak toplantıyı açtı.

CHP grubunda izinli olan İsmail Ünal, Nursevim Türer ve Aşkın Köse meclis toplantısına katılmadı.

Toplantı gündemini, meclis toplantısına katılanlara okuyan Başkan Öz, daha sonra mesire alanlarının işletilmesi hususunda tek yetkili olarak meclisten yetki istedi. CHPli meclis üyelerinin kabul, Cumhur İttifakı (AKP – MHP) meclis üyelerinin çekimser oyları sonucu yetki Bülent Öz’e verildi. AKSA Doğalgaz ile görüşmelerde bulunmak için tek yetkili olmak üzere de meclisten yetki isteyen Bülent Öz’e tüm meclis üyelerinin kabul oyuyla doğalgaz konusunda da tam yetki verildi.

Çan Belediyesi belediye başkan yardımcılığı görevi konusunda da görüşen meclis, belediye başkan yardımcısının maaşının meclis üyeleri tarafından belirlenmesi hususunda anlaştı. Buna göre, Çan Belediye başkan yardımcısına Çan Belediye Başkanı Bülent Öz’ün maaşının 3te 2sini aşmamak kaydıyla maaş ödenmesi kararı alındı.

Öte yandan herkesin merak ettiği konu da belediye meclis toplantısından sonra ortaya çıktı.  Çan Belediyesi belediye başkan yardımcılığı görevine, yirmi yıldan fazla belediyede çalışan ve belediye kanunlarını, belediye işleyişini çok iyi bilen eski zabıta, CHPli belediye meclis üyesi İsmail Ünal’ın getirildiği öğrenildi.

Muhammed Yavaş / Çan

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz