6 Ekim Pazar’ı 7 Ekim Pazartesi’ye bağlayan gece saat 00.00´da Çan Otobüs Terminali’nden 44 kişilik grup tekbirlerle Umre’ye gitmek üzere yola çıktı.

Umre kafilesinin kutsal topraklarda 25 gün boyunca kalacakların belirtilirken, Umre yolcularının içinde MHP Çan İlçe Başkanı Fevzi Karakaya’nın da olması dikkat çekti. Karakaya eşi ile beraber Umre ibadetini yerine getirmek üzere yola çıkarken konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ‘’ Allah’ın izniyle eşimle birlikte niyet ettiğimiz 25 günlük Umre İbadetimizi yerine getirmek üzere kutsal topraklara yolcu oluyoruz. Allah gönlümüze göre ibadetlerimizi yapıp, hayırlısıyla gidip gelmeyi nasip eylesin. Haklarınızı helal edin, Allah’a emanet olun’’ dedi.

Umreye gidecek olan kafile için Çan Kapalı Pazaryeri’nde bir tören düzenlenirken uğurlama törenine, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz,  AK Parti Çan İlçe Başkanı Orhan Arslan, AK Parti Yönetimi, AK Parti Çan İl Genel Meclis Üyesi Murat Okan, Çan ESO Başkanı Emin Görgün, Çan Şöförler Odası Başkanı Cemali Ergin, Çan Ziraat Odası Başkanı Hasan Şahin, Çan Esnaf ve Kefalet Odası Başkanı Davut Tekne, Çan Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Mehmet Varan, Çan İlçe Müftüsü Mustafa Korkmaz ve umre kafilesinde olan kişilerin yakınları katıldı.

Umre yolcuları, aileleri ve yakınlarıyla vedalaşıp hatıra fotoğrafları çektirdi. Uğurlama töreni Kuran tilaveti ve ilahilerin okunmasının ardından Çan İlçe Müftüsü Mustafa Korkmaz´ın yaptırdığı dua ile sona erdi.

İbrahim Işık / Çan

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz