Çan’ın Terzialan beldesine bağlı Çakılköy’de eşi ve çocuğu ile birlikte yaşayan Emel Önsay Gaga Kurban Bayramı’nın ardından bir gece evinde kanlar içinde yerde yatarken bulunmuştu.

Emel Önsay Gaga’nın o gece evde olan eşi ise cinayet şüphelisi olarak gözaltına alınmış, daha sonra ise tutuklanmıştı. Yaklaşık 50 gündür yoğun bakımda yatan Emel Önsay Gaga ise 4 Ekim Cuma günü vermiş olduğu yaşam mücadelesini kaybetti. Emel Önsay Gaga’nın cesedi otopsi yapılmak üzere Bursa’ya gönderildi.

Talihsiz kadın, 5 Ekim Cumartesi günü öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazıyla Terzialan Çakılköy’de toprağa verilirken cenazede duygu dolu anlar yaşandı.

Talihsiz kadının yakınları ayakta durmakta güçlük çekerken, kadının köydeki komşuları ve arkadaşları da gözyaşlarına boğuldu.

Emel Önsay Gaga’nın eşinin yakınları ve akrabaları cenazeye alınmazken, cenazeye katılanlar katil zanlısı olduğu iddia edilen eşine lanetler yağdırdı.

Gaga’nın cinayet şüphelisi olduğu iddia edilen ve şu an hapiste olan eşinin abisi Mehmet Gaga gazetemize ulaşarak açıklamalarda bulundu.

Mehmet Gaga, kardeşinin eşine aşık olduğunu ve evine, eşine, çocuğuna düşkün bir baba olduğunu söyleyerek olayın cinayet değil intihar olduğunu savundu. Emel Önsay Gaga’nın intihar ettiğini belirten Mehmet Gaga kardeşinin intihar eden eşini yaşatmak için çok uğraştığını ve onu daha iyi daha lükse hastanelere götürmek istediğini ancak ailesinin buna engel olduğunu belirterek, cinayet şüphelisi kardeşinin suçsuz olduğunun ispatlanacağına inandığını belirtti.

Hayatını kaybeden talihsiz kadın Emel Önsay Gaga’nın ablası Emine Önsay Erol ise gazetemize yaptığı açıklamada, ‘’Bundan sonra susmayacağım. Bütün basına konuşacağım, benim kız kardeşim eşi tarafından katledildi, kardeşim günden güne iyileşiyordu yakında normal odaya alacaklardı, polise de ifade verdi ve ifadesinde kendisini eşinin öldürmeye çalıştığını da itiraf etti. Karşı taraf herkesi korkutarak susturmaya çalışıyormuş ama ben susmayacağım, herkes duysun benim kardeşim eş şiddetine kurban gitmiştir. Buradan haykırıyorum Kadına şiddete hayır diyorum, sesimizi duyun’’ dedi.

Emel Önsay Gaga’nın cenazesine Terzialan Belde Başkanı Tuncay Göymen, AK Parti Çan İlçe Başkanı Orhan Arslan, AK Parti Çan Kadın Kolları Başkanı Birsen Dirlik, Çakılköy Muhtarı Turgay Şahin ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Öte yandan talihsiz kadın Emel Önsay Gaga’nın AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın eşi Kevser Turan’ın akrabası olduğu öğrenildi.

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz