İlçemiz Çan’da şehir içi ulaşımı sağlayan otobüsler, taksiler ve minibüsler koronavirüs riskine karşı ilaçlanarak dezenfekte edildi. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan tüm dünyaya yayılan koronavirüsün, önceki gün yapılan resmi açıklama ile Türkiye’ye sıçradığı tespit edilmişti. Ölümcül virüse karşı ilçemiz Çan’da da temizlik ve ilaçlama çalışmaları hız kazandı. Halk sağlığı için şehir içi servisleri ilaçlanarak dezenfekte edildi.

Konuyla ilgili Çan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Cemali Ergin sosyal medya hesabından açıklama yaparken Ergin yaptığı açıklamada, ‘’Bir çok ülkede görülen ve hızla yayılmaya devam eden coronavirüs ,bulaşıcı ve salgın hastalıklara karşı mücadele kapsamında Çan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası öncülüğünde ve Çan Belediyesi’nin katkıları ile saat 9.00’da başlayan ve 2 gün devam edecek olan 250 adet toplu taşıma araçlarının ilaçlama ve dezenfekte işlemlerini başlatmış bulunmaktayız.

Emeği geçen herkese teşekkür eder halkımızın ve üyelerimizin bu konuda duyarlı olup araçlarının hijyenine dikkat etmelerini önemle rica ederim.’’ Dedi. Çan Belediye Başkanı Bülent Öz de dezenfektan çalışmalarına katılıp yerinde incelerken dezenfekte işlemleri sırasında 90 Nolu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ferudun Çan, Çan Belediyesi Çevre Koruma Müdürü Osman Yonar ve Çan Birlik Başkanı Mesut Ergin de yer aldı.

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz