Kale Grubu 62. Yaşını kutluyor, bayramımızı tebrik ediyor, gazetemizin kurucusu Rahmetli Mustafa Akgün’ün kadim dostu değerli büyüğümüz Dr. Hacı İbrahim Bodur’u saygıyla, minnetle ve özlemle anıyor ve arıyoruz.

NEREDE O ESKİ BAYRAMLAR

İbrahim Bodur, Çan halkının Alikopter Amca’sı, hepimizin abisi, babası, çocuklarımızın dedesi. Anıyoruz onu ve arıyoruz büyük bir özlemle. Arıyoruz çünkü, o var iken bilirdik biz fabrikanın varlığını. Bu şehrin çocuklarına, esnafa olan desteğini, Çan’a olan desteğini, yerel basına olan desteğini, bu şehrin çocuklarına olan desteğini anlata anlata bitiremiyorlar dost meclislerinde hala. Peki ya şimdi? Şimdi fabrikanın varlığından çalışanları hariç haberdar olan var mı? Böyle miydi eskiden?

Ne oldu sahi şimdi? Fabrika neden bu duruma geldi? Eskiden de vardı fabrika ile halk arasında bir makas ama bu kadar açık değildi. Mesela, eskisi kadar destek oluyor mu Çan esnafına fabrika. Hatırlayın İbrahim Bodur zamanını, o dönemki kahve sohbetlerini hatırlayın, o zamanki güleryüzlü insanları. Eskiden olan fabrika bayramlarının coşkusunu hatırlayın, konserlerle, eğlencelerle adeta bir şölen havasında geçen o bayramları.  O bayramlar var mı şimdi gerçekten.

Tez zamanda fabrikanın damağımızda eşsiz bir tat bırakan, Çan halkının üç gün boyunca gerçekten bayram yaşadığı o günlere dönebilmemiz dileğiyle İyi Bayramlar diliyoruz.

İbrahim Işık / Çan

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz