Geçtiğimiz hafta sonu Çan’da yapılan deve güreşleri sırasında CHP’lilerin geç geldikleri güreş arenasına girmek istemeleri sırasında gergin anlar yaşandı.

CHP Belediye Başkan adayı Bülent Öz ve beraberindeki partililerin güreş alanına izinsiz girmek istemeleri sonrasında görevlilerin üzerine yürüdükleri de gözlenirken, durum yerel basında da “provokasyon” olarak nitelendirildi.

Çeşitli etkinlikler sırasında gövde gösterisi yapmayı istemek anlaşılır bir durumdur ancak şartların da dikkate alınması gerekmez mi?

Birincisi, siz o etkinliğe geç gelmişsiniz.

İkincisi, ortada bir güreş var, sahaya girmeniz zaten tehlikelidir.

Son olarak da girişinize izin verilmezken şartları zorlamanız “provokasyon” kokar.

CHP’li Öz ve partililerinden sonra alana gelen İYİ Parti Başkan adayı Fazıl Sayın ve beraberindekiler görevlilerin uyarılarını dikkate alarak güreşen develerin ayrılmasından sonra sahaya girerek güreş severleri selamladılar ve elbette ki hak ettikleri alkışı da aldılar.

Öz ve CHP’lilerin bu tavırları neyin delaletidir?

Olayı izleyen gazeteci arkadaşların görüşlerine göre, bu,  yarışta AK Parti ve İYİ Parti’nin gerisinde kalmalarının işareti.

Kaybetmeye yüz tutmanın tahammülsüzlüğü.

Ben pek anlamam da bilenlerin söylediklerine göre develerin de sağcısı ve solcusu varmış

Meydandaki güreşen develer sağcı mıydı, solcu muydu, bunu ben bilemem ama, güreş alanına zorla girmek isteyenler “Sol”cu CHP’lilerdi.

CHP’nin fıtratında mı var acaba iyi giden bir şeyleri karıştırma, provoke etme özellikleri?

Şimdi Öz ve beraberindekilere soruyorum, yaptığınız size ne getirdi?

Veya sizden ne “götürdü”.

Bir düşünün lütfen…

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz