MHP’nin Çanakkale’deki kan kaybı sürüyor. Geçtiğimiz günlerde Çanakkale İl Başkanı Hakan Pınar’ın istifasıyla şok olan MHP Çanakkale İl Teşkilatı’nda bir istifa daha yaşandı.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Kepez Belde Başkanlığı görevine yürüten Tugay Toksöz de görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Toksöz istifasıyla ilgili açıklamasında “Yaklaşık olarak 18 aydır büyük bir onur ve şerefle yürütmekte olduğum MHP Kepez Belde Başkanlığı görevimden bugün itibari ile merkez ilçe başkanımla görüşmemi müteakip affımı talep etmiş bulunmaktayım. İlk öncelikle benimle birlikte gece gündüz demeden aile gibi en önemli değerlerinden feragat ederek, mücadele veren kıymetli yönetim kurulu üyelerime, çalışmalarımız süresince beni anlayışla karşılayıp, bana destek olan sevgili eşime, çocuklarıma ve aileme, bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen siz değerli dava arkadaşlarıma, listemdeki hepsi birbirinden kıymetli dostlarıma çok teşekkür ediyorum. Hepinize minnettarım. Bu kararı almamdaki en büyük etken; 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde almış olduğumuz sonuçtur. Bu sorumluluk teşkilât başkanı olarak şahsıma aittir. Bu sonucu almamızdaki yegane sebeplerden en önemlileri, atanmamızı müteakip çok kısa süre içerisinde üst üste genel ve yerel olmak üzere iki seçim geçirmemiz, ihanet süreci sonrası tekrar teşkilatlanmaya çalışmamız gibi etkenler mazeret olmamakla birlikte bizlerin yaşamış olduğu zorlu süreçtir. Bu zorlu süreçte ben ve arkadaşlarım imkanlar dahilinde elimizden geldiği kadarıyla gayret gösterdik. Bu karar aslında 31 Mart 2019 gecesi seçim sonuçlarının belli olmasının ardından tarafımca alınmıştı, lâkin bazı konularda teşkilât menfaati gördüğüm için erteleme zorunluluğu doğdu. Makamlar ve mevkiler her zaman gelip geçidir, baki olan davamızdır. Bu bir şeylerin sonu değil başlangıcıdır, bu bir bayrak değişimidir. Bayrağı benden devir alacak olan herhangi bir dava arkadaşımın bir adım daha ileri götüreceğine inancım tamdır. Bundan sonraki süreçte siyasi çizgim Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir neferi olarak devam edecektir. Her daim liderimin, davamın, partimin ve teşkilâtlarımın emrindeyim. Bu sürecin vermiş olduğu heyecanla istemeden kalbini kırdığımız bir dava arkadaşımız veya dostumuz varsa affına sığınırım. Son olarak sizlerden bizlere hakkınızı helal etmenizi diliyorum. Bizim varsa bizden yana helaldir.” Ifadelerine yer verdi.

Gülsüm Akçam / Çanakkale

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz