Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, iki gün önce yaptığı son Dakika açıklamasında evde kalma çağrısını yinelerken dışarı çıkma zorunluluğu olan herkese maske takma zorunluluğu getirdi. Maske takma zorunluluğu sonrası, Koronavirüsü salgınından sonra zaten piyasada fahiş fiyatlara yükselen maskenin fiyatı daha da artarak 5 liradan satılmaya başlandı. Ülkemizde hiçbir vaka yok iken yüzüne bakılmayan ve 30 kuruştan satılan maskelerin bir anda 5 liralara yükselmesi tepkilere yol açarken eczane ve marketler toptancıların fiyatları arttırdığını ifade ederek kendilerini savundu. Pek çok firma ise artan fiyatlara yönelik maske üretmeye başladı.

Her ilçede bulunan yetkililerin vatandaşlara ücretsiz maske ve eldiven dağıtması zaruri bir hal alırken vatandaşların da şu günlerde en büyük talebi maske ve eldiven oldu.

Çanın Sesi Gazetesi olarak yetkililere ve ilçemizdeki maske satışı yapan işletmelere çağrımızdır. Dükkanı kapalı olan, çalışamayan ve ekonomik şartlardan zaten beli bükülen vatandaşlarımızı bir de maske masrafı ile zora sokmayalım, herkesin maske ve eldiven ihtiyacını karşılayalım. Nasıl ki dükkanımıza gelene kolonya ikram ediyorsak maske eldiven de verelim

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz