Çanlı çocuklar Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve Dünyayı etkisini altına alarak Türkiye’de de yayılmaya başlayan korona virüsüne bakış açılarını dile getirdi. Farklı yaş gruplarındaki çocuklara ‘korona virüsü nedir’, ‘neden maske takılır’, ‘nasıl önlem alınmalıdır’, ‘büyüklere tavsiyeniz nelerdir’ gibi sorular soruldu. ortaya ilginç cevaplar çıktı.

Devrim Çağan Encür (7) : ‘’Korona virüs bir salgındır. Dünyaya yayılan ve öldürücü bir salgın. Hızlıca sonuca ulaşır ve biz bu virüsten korunmak yurtdışına gitmemeli, dışarı çıkmamalıyız. Büyüklerime tavsiyem ellerini yıkasınlar, önlem alsınlar mesela ellerini 20 saniye sabunla yıkasınlar. Okulların tatil olmasından dolayı mutluyum ama hep tatil olmamalı.

Artun Mumcu (9) : ‘’Korona virüsünden kaynaklı insanlar maske takıyor. Kötü bir virüs ve vücuda girince öldürüyor ama kurtulanlar da var kurtulan iyileşiyor.Ben korona virüsünden korumak için ellerimi yıkıyorum. El dezenfektanı kullanıyorum. Okullar tatil olduğu için üzülüyorum çünkü bu tatil virüsten oldu. Sağ salim bitmesini istiyorum. Büyüklerime tavsiyem şudur ellerine bol bol kolonya ve el dezenfektanı sıkarak maske taksınlar çünkü ağızdan giriyor.

İlker Paker (6) : ‘’Korona bir virüstür. Bulaşıcı olduğu için herkes maske filan takıyor. Ben sürekli ellerimi yıkıyorum, annem de yıkıyor. Sürekli temizliğimize dikkat ediyoruz. Büyüklerime tavsiyem her zaman temiz ve düzenli olmalarıdır.

İsa Kerem Erdem (8) : Korona virüsü olduğu için herkes dikkat ediyor. Bu virüs böyle bulaşan bir şey. Temasla geçiyor işte. Benim büyüklerime tavsiyem maske ve eldiven takmalarıdır.

Halil Tuna Aydın (7) : Korona virüsü bir çeşit görünmeyen mikroptur ve bulaşır. Dışarı çıkmamamız gerekiyor çünkü evimizde mikrop olmaz ama dışarıda olur çıkacaksak da maske takmalı ve ellerimizi yıkamalıyız. Büyüklerime tavsiyem de ellerini yıkamaları ve maske takmalarıdır.

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz