Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, kendi hakkında ortaya atılan ‘rüşvet’ iddialarının iğrenç olduğunu ifade ederek, sert bir dille eleştirdi. Arslan, “Bu iğrenç iftirayı atan kişi hakkında gerekli yasal işlemleri başlattım. Kazanacağımız tazminatları da belediyeye hibe edeceğim” dedi.

Arslan,”Birol Arslan’ın veremeyeceği hiçbir hesap yok. Ne bu dosyadan, ne de başka bir dosyadan, bir delikli kuruş aldıysam, görevimi de bırakırım, 48 yaşında intihar ederek hayatıma son vermeye hazırım’’ ifadelerini kullandı.

Kepez’de 2 Ekim Çarşamba günü gerçekleşen Kepez Belediye Meclis toplantısında konuşan Birol Arslan hakkında çıkan rüşvet iftiralarına değindi. Arslan, “Maalesef, bu konuyla ilgili ve başka konularla toplumumuzu gerici, Kepez’deki huzuru bozmaya yönelik bazı söylemler oluşmuştur. Bu söylemler, şahsım adına yapılmıştır. Benim rüşvet aldığım, köşeyi döndüğüm söylenmiştir. Evet, ben her gün eve giderken köşeyi dönüyorum. Ama ben hiçbir gün maddi köşe dönmedim. Böyle ağır cümlelerle bir belediye başkanı suçlanmaktadır. Benim 110 bin lira, bazı yerlerde de 120 bin lira rüşvet aldığım iddiaları vardır. Bu konuyla ilgili avukatıma gerekli talimatı verdim. Suç duyurusunda bulundum. Şunu bilmenizi isterim ki, ben değil 110 bin lira 110 kuruş almadım, bir delikli kuruş almadım. Bu iğrenç iftirayı atan kişi hakkında gerekli yasal işlemleri başlattım. Kazanacağımız tazminatları da belediyeye hibe edeceğim. Ne bahse konu olan dosyadan, ne de başka bir dosyadan, bir delikli kuruş aldıysam, görevimi de bırakırım, 48 yaşında intihar ederek hayatıma son vermeye hazırım. Bunu yapan da benim çocukluk arkadaşım. Çok üzücü bir olay. Ayıptır. Siyaset bitmiştir arkadaşlar, artık Kepez’e hizmet zamanıdır. Eğer biz burada, 6 aylık süreçte bu duruma düşersek, daha önümüzde 4,5 yıl var. Önümüze gelen ilk dosyada bu hale geldik. İğrenç iftiralarla Birol Arslan markasını zedelemeye çalışıyorlar. Bizim bu paralara ihtiyacımız yok. Göreve geldiğimiz ilk gün şunu söyledim, personelim şahittir, ‘hayatta iki şeyi affetmem, kumar oynayanı ve rüşvet alanı…’ Bu iftirayı atanlar bunun bedelini ödeyecekler. Bu konuyla Dava açıldıktan sonra basın toplantımı hazırlayacağım” şeklinde konuştu.

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz