İlçemizde Karma OSB için toplantı
Haber
11 Ocak 2021 - Pazartesi 17:20
 
İlçemizde Karma OSB için toplantı
İlçemizde, Cuma günü ilçemize kurulması planlanan karma Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için toplantı gerçekleşti.
Gündem Haberi
İlçemizde Karma OSB için toplantı

Çan Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz, AK Parti Çan İlçe Başkanı Ömer Şahin, CHP Çan İlçe Başkan Vekili Mehmet Meşe ile yardımcısı Mustafa Erdem, MHP Çan İlçe Başkanı Halil Turhan, İyi Parti Çan İlçe Başkanı Mustafa Kılıç, il genel meclis üyeleri Murat Okan ve Erdal Güler ile  STK temsilcileri yer aldı.

Toplantı Çan Kaymakamlığı tarafından organize edilirken toplantıya katılan katılımcılar tek tek söz alarak konuştu.

Çan Karma OSB’nin kuruluş süreçleri hakkında gerçekleştirilen toplantıyla ilgili bilgi veren Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Çan Karma Organize Sanayi Bölgesi çalışmaları hızla devam ediyor. 1915 Çanakkale Köprüsü ve Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nden sonra bölgemizin ekonomisine çok önemli katkı sağlamasını düşündüğümüz Çan Karma OSB’nin kuruluş çalışmaları için Çan Kaymakamımız Başkanlığında bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunduk. Çan Karma OSB’nin kuruluş süreçlerinde Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Yasal başvuru süreçleri tamamlandıktan sonra aynen Ezine Gıda İhtisas OSB’mizde olduğu gibi Çan Karma OSB’mizin de çok hızlı bir şekilde kurulacağına eminiz. 1915 Çanakkale Köprüsü’nün tamamlanmasıyla Çan ilçemizde lojistik olarak çok önemli bir konuma erişecek.” Derken Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal da düzenledikleri toplantıya katılan tüm katılımcılara teşekkür ederek, Karma OSB’nin ilçemize hayırlı olmasını diledi.

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz de büyük bir nezaket örneği sergileyerek, OSB konusundaki girişimleri nedeniyle kendisinden önceki başkan Abdurrahman Kuzu’ya teşekkür etmeyi ihmal etmedi. Köprünün de açılmasıyla beraber Çan’ın önemli bir ticaret merkezi olacağını belirten Başkan Öz, ÇTSO başkanı Selçuk Semizoğlu ile OSB için 4 kez toplantı yaptıklarını belirtti.

Siyasi parti başkanları da bu birlikteliğin ilçemiz için önemli olduğunu ifade ederken AK Parti Çan İlçe Başkanı Ömer Şahin, ‘’Çan Organize Sanayi Bölgesi bilgilendirme toplantısı Sayın Kaymakamımız Mustafa GÜRDAL Bey’in riyasetinde yapıldı.  Yapılan toplantıda söz alarak katılımcılara Çanakkale Milletvekillerimiz Sayın Bülent TURAN ve Sayın Jülide İSKENDEROĞLU’nun selamlarını söyleyip süreç içerisinde her zaman kendileri tarafından gereken desteğin verileceğini, yapılacak iş ve işlemlerde kendilerine düşeni ziyadesiyle yapacaklarını ifade ettiklerini dile getirdik. Çan İlçemize hayırlı olması dileklerimizle’’ dedi.

CHP’nin iş insanı başkan vekili Mehmet Meşe, OSB’nin kurulmasıyla beraber kendisinin de OSB’de yer alacağını belirtti. Toplantı dilek ve temennilerin ardından fotoğraf çekimi ile son buldu.

Kaynak: (ÇHA) - Çan'ın Sesi Editör: Muhammed Yavaş
Etiketler: İlçemizde, Karma, OSB, için, toplantı,
Yorumlar
Haber Yazılımı