HASTANE BİTMEK ÜZERE
Haber
25 Aralık 2020 - Cuma 14:07
 
HASTANE BİTMEK ÜZERE
İlçemiz Çan’da 2009-2019 yılları arasında belediye başkanlığı yapmış Ak Parti’li belediye başkanı Abdurrahman Kuzu’nun girişimleri ve AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın destekleriyle hizmete alınmak üzere 2018 yılında temeli atılan yeni devlet hastanesi tamamlanmak üzere.
Gündem Haberi
HASTANE BİTMEK ÜZERE

İlçemiz Çan’da 2009-2019 yılları arasında belediye başkanlığı yapmış Ak Parti’li belediye başkanı Abdurrahman Kuzu’nun girişimleri ve AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın destekleriyle hizmete alınmak üzere 2018 yılında temeli atılan yeni devlet hastanesi tamamlanmak üzere. 75 yatak kapasiteli, bir şehir hastanesi konforunda olacak olan yeni hastane inşaatında artık son rütuşlara gelindi.

 

Hastane inşaatı önceki gün Cumhur İttifakı bileşenleri AK Parti ve MHP tarafından ziyaret edildi. Hastane inşaatında incelemeler gerçekleştiren Cumhur İttifakı başkan ve yönetim kurulu üyeleri Çanlı vatandaşlara müjdeyi verirken ziyarette Çan Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Gürkan Çoban da yer aldı.

 

Konuyla ilgili AK Parti Çan İlçe Teşkilatı’ndan yapılan açıklamada, ‘’Cumhur İttifakımızın Kıymetli Ortağı Milliyetçi Hareket Partimiz ile beraber yapımında son aşamalara gelinen Yeni Çan Devlet Hastanemizin inşaatını gezerek yetkililerden bilgi aldık. 2021 Yılı Mart Ayı’nda hizmete girmesi planlanan Yeni Çan Devlet Hastanemiz Halkımıza şimdiden hayırlı olsun’’ denilirken MHP Çan İlçe Başkanı Halil Turhan tarafından da açıklama yapıldı.

 

Turhan açıklamasında, ‘’Adalet ve Kalkınma Partisi Çan İlçe Teşkilatı ile Milliyetçi Hareket Partisi Çan İlçe Teşkilatı, Cumhur ittifakının, iki kıymetli ortağı olarak, yeni yapılan Çan Devlet Hastane binasını Başhekim sayın Dr. Gürkan Çoban ve inşaat şantiye şefi nezaretinde birlikte gezerek binanın son durumu hakkında bilgi aldık. Binanın yüzde 95'nin bitmiş olduğunu gördük, inşallah Mart ayına kadar tamamlanmış olacak ve halkımızın hizmetine girecek. Şimdiden hayırlı olsun dileklerimizi sunuyoruz’’ dedi.

Kaynak: (ÇHA) - Çan'ın Sesi Editör: Muhammed Yavaş
Etiketler: HASTANE, BİTMEK, ÜZERE,
Yorumlar
Haber Yazılımı