Çanakkale Savaşları Mobil Müze Çan'da
Haber
01 Ekim 2021 - Cuma 09:58
 
Çanakkale Savaşları Mobil Müze Çan'da
Çanakkale Savaşları Mobil Müze Çan'da
Gündem Haberi
Çanakkale Savaşları Mobil Müze Çan'da

Çanakkale Savaşı dönemine ait materyaller ve dijital gösterilerin sunulduğu 'Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi', Çan'da ziyarete açıldı. Mobil müze, vatandaşların yoğun ilgisini gördü.

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’nca oluşturulan ve 'Al Sancağın Dalgalandığı Her Yerdir Çanakkale' sloganıyla geçen yıl 2 Temmuz'da Çanakkale'den yola çıkan mobil müze, Atatürk Şehir Meydanı’nda vatandaşlarla buluştu. Çanakkale Savaşı dönemine ait eşyaların, mektupların ve materyallerin sergilendiği mobil müzede belgesel, sunum ve multivizyon gösterimleri yer alıyor. 

'ÇANAKKALE SAVAŞLARI TANITILIYOR'

Proje Koordinatörü, mobil müzenin saat 10.00 ile 18.00 arasında vatandaşlara açık olduğunu belirterek, "Müzemizin içerisinde yedi ayrı vitrin bulunmakta. İçerisinde savaş eserlerimiz, belgesellerimiz, materyallerimiz var. Ayrıca görsellerimiz ve dış sesle beraber ambiyans bütünlüğü sağlanarak halkımıza Çanakkale Savaşları tanıtılmaktadır. Bakanlığın bu proje ile Çanakkale'nin tarihini, kültürünü, savaş esnasında yaşanan olayları ve Çanakkale ruhunu canlandırmayı amaçlamaktadır." dedi.

Kaynak: (ÇHA) - Çan'ın Sesi Editör: Gülsüm Akçam
Etiketler: Çanakkale, Savaşları, Mobil, Müze, Çan'da, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı