Bülent Öz, Chp'li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesi’nde
Haber
01 Ekim 2021 - Cuma 09:44
 
Bülent Öz, Chp'li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesi’nde
Bülent Öz, Chp'li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesi’nde
- Haberi
Bülent Öz, Chp'li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesi’nde

CHP’li Belediyelerin yer aldığı CHP’li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesi”nde Çan Belediyesi de hayata geçirdiği yerel kalkınma projeleri ile İstanbul Avrasya Gösteri Merkezi’nde yerini aldı. 

"Tarımsal Kalkınmada Yeni Politikalar, Üretici Odaklı Çözümler" sloganı ile gerçekleştirilecek olan zirveye Belediye Başkanı Bülent Öz’de katılıyor

30 Eylül-2 Ekim 2021 tarihleri arasında 3 gün sürecek olan tarım zirvesinde CHP'li 160 belediyenin yanı sıra, 300'ün üzerinde tarım kooperatifinin katılımı ile belediyeler ve kooperatifler tarımsal ürünleri fuar alanında sergileyebilecek.

Ülke tarımı ve kırsal yaşamın kalkınmasına yönelik üretilecek politikaların belirleneceği zirvede belediyelerin tarımsal üretime verdiği katkılar ve hayata geçirilmesi planlan projeler de ele alınacak. 

Başkan Bülent Öz katılım sağladığı zirve ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Öz yaptığı paylaşımda şunları kaydetti; “ Büyük bir vizyon ve amaç taşıyan CHP'li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesi'nde  Çan Belediyesi olarak üretimi destekleyen ürünlerimiz ve yürüttüğümüz çalışmalar ile ilçemizi temsil ediyoruz. Üretimi destekleyen anlayış ile yürüttüğümüz faaliyetleri, kadın istihdamına yönelik çalışmaları, toprağa ve emeğe saygı duyarak gerçekleştirilen gelişmeleri Çan Belediyesistantında tanıtıyoruz.

‘‘Çan Belediyesiöncülüğünde kurulan S.S Çan Üretim ve İşletme Kooperatifimiz ile 160 Belediye ve 300 kooperatifin katılımıyla düzenlenen CHP'li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesinde Belediyemiz ve Kooperatifimiz ürünleriyle yerimizi aldık.

Stantımızı ziyaret gelen CHPGenel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na ürünlerimiz hakkında bilgi verdik.

Yöresel ürünümüz SalÇAN ve tekstil atölyemiz çalışmalarını konu alan çalışmalarımız hakkında detaylı sunum yaptık.’’

Kaynak: (ÇHA) - Çan'ın Sesi Editör: İbrahim Işık
Etiketler: Bülent, Öz,, Chp'li, Belediyeler, Tarımsal, Kalkınma, Zirvesi’nde, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı