304 bin kişi aşılandı!
Haber
24 Mayıs 2021 - Pazartesi 13:07
 
304 bin kişi aşılandı!
Sağlık Haberi
304 bin kişi aşılandı!

Çanakkale yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında yürütülen aşılama çalışmalarının hedeflenen rakamlarla yürütülmesi salgınla mücadeleye önemli katkı sağlıyor.
Sağlık Bakanlığının koordinesinde devam eden aşılama çalışmaları, tüm sağlık birimlerinde belirlenen program kapsamında gerçekleştiriliyor. İlk doz aşı uygulananlar ikinci doz için takvime göre aşı merkezlerine yeniden davet ediliyor.
Çanakkale Sağlık Müdürü Ali Taşçı, ildeki tüm kamu, özel ve üniversite hastaneleri ile aile sağlığı merkezleri, ilçe sağlık müdürlükleri ve toplum sağlığı merkezlerinde Sinovac Kovid-19 aşılama hizmeti verildiğini söyledi.
Mehmet Akif Ersoy, Biga, Ezine, Gelibolu, Gökçeada, Çan ve Yenice devlet hastanelerinde Biontech aşı uygulaması yapıldığını belirten Taşçı, şunları kaydetti:
"Yerinde aşı uygulaması dışında 64 ekip ve 131 personelle mobil aşılama hizmeti verilmektedir. 20 Mayıs itibarıyla ilimizde 304 bin 642 doz aşı uygulanmıştır. Birinci doz aşı olan kişi sayısı 168 bin 594, ikinci doz aşısı tamamlanan kişi sayısı ise 135 bin 198'dir. Hedef nüfusa göre birinci doz aşılanma oranı yüzde 81,4, ikinci doz aşı tamamlanma oranı ise yüzde 65,4’tür. 20 Mayıs itibarıyla Çanakkale ikinci doz aşısı tamamlanan kişi sayısının il nüfusuna oranında Türkiye sıralamasında ilk sırada yer almaktadır."
 
 
Kaynak: (ÇHA) - Çan'ın Sesi Editör:
Etiketler: 304, bin, kişi, aşılandı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı