Geçmiş dönem CHP İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Alptuğ Akkoca, sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaparak CHP’li gençlerin Çanakkale’de yaşadıkları bir sorunu gündeme getirdi. Mustafa Alptuğ Akkoca paylaşımında; “Cumhuriyet Halk Partisi’nin evlatlarına sahip çıkmayan partili büyüklere son kez sesleniyorum. Hangi şehirde, nerede, ne şartta olduğuna bakmaksızın, gecesini gündüzünü, partisinin başarısı için feda eden, gençliğinin baharını Mustafa Kemal’in fikirlerine ve emanetlerine adamış, CHP’li olduğu için fişlenmiş, atanamamış, iş imkanlarından uzaklaştırılmış bu vatan evlatlarına sahip çıkacaksanız Ekim’e kadar… Çıkmayacaksanız, seçim günü gelince, nerede bu bizim gençler demeyeceksiniz Gençliği karşısına aşan, geldiği yeri unutan en iyi ihtimalle geldiği yere döner!” ifadelerini kullanmıştı.

CHP’de parti siyaseti ve politikalarının sosyal medya platformlarında yapılmasının yasak olduğu bilinirken; Akkoca’nın paylaşımı üzerine İl Yönetimi harekete geçti. CHP’nin gençlerine sahip çıkmasını isteyen Akkoca’nın kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildiği öğrenildi.

Bunun üzerine bir açıklama daha yapan Akkoca, ‘’ Ağustos 2018 danışma kurulunda şöyle söylemiştim; “Konuşsam partiden atacaklar, sussam gönül razı değil. O gün de doğruları söylemekten kaçmadım bugün de. Bize parti mutfağında öğretilen adaletsizlik karşısında susmamaktır. Susmadım. Destekleriniz için teşekkürler.’’ dedi.

Muhammed Yavaş / Çanakkale

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz