Çin’in Wuhan kentinde iki ay önce ortaya çıkan koronavirüsü için Çan Belediyesi’nin dezenfekte işlemleri devam ediyor. İlk vakanın ortaya çıktığı süreden itibaren ilçede seferberlik ilan eden ve adeta karantina altına alarak titizlikle dezenfektan çalışması yapan Çan Belediyesi ekipleri son olarak esnaf dükkanlarına girdi.

Güreş sahası, stadyum, spor salonu, toplu taşıma araçları, çocuk parkları, pazaryeri, camiler, sokaklar dezenfektan malzemeleri ile temizlenirken ekipler önceki gün de esnaf dükkanlarına girerek tek tek temizlik yaptı.

Vaiz Mustafa Sokak, Sağlık Sokak, Bülent Ecevit Caddesi gibi pek çok sokakta esnaf dükkanlarına giren ekiplere tüm esnaflar tarafından teşekkür edildi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, ‘’ Koronavirüs sebebiyle ilçemiz genelinde yürüttüğümüz çalışmalarda bugün esnaflarımızın talepleri doğrultusunda hijyen kurallarına uyarak işyerlerinde ilaçlama ve dezenfekte faaliyetlerinde bulunduk. İşimiz gücümüz Çan’’ ifadelerini kullandı. Öte yandan, temizlik çalışmalarına yeni bir boyut kazandıran Çan Belediyesi’nden bazı vatandaşların evlere yönelik dezenfektan işlemleri için de talebi oldu. Özellikle 60 yaş üstü vatandaşların evlerinin dezenfekte edilmesi istenirken belediye ekiplerinin talep üzerine gerekli işlemleri yapması bekleniyor.

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz