Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96.yıldönümü nedeniyle yurt genelinde olduğu gibi Çan’da da CHP örgütü tarafından tören yapıldı.

9 Eylül Pazartesi günü saat 10.30’da yapılan törene Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Çan CHP İlçe Başkanı Atilla Erbil ve yönetimi, CHP İl Genel Meclis Üyesi Erdal Güler, CHPli meclis üyeleri, Çan CHP Kadın Kolları Başkanı Safiye Titiz ve CHP’ye gönül vermiş vatandaşlar katıldı.

Program, Atatürk Şehir Meydanı’nda bulunan Atatürk anıtına çelenk koyma merasimi ile başlarken, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.

Marşın ardından ise CHP Çan İlçe Başkanı Atilla Erbil, partisinin 96.yılını kutlayan bir mesajla törene katılan partililerini selamladı.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü de rahmetle anan Atilla Erbil konuşmasında, ‘’ Laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisi, Demokrasi ve Aydınlanmanın sönmeyecek meşalesi, kurucu ve ebedi lider Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet Halk Partisi, diğeri Türkiye Cumhuriyeti’dir’ diyerek önemini vurguladığı partimizin 96’üncü kuruluş yıldönümü kutlu olsun. Cumhuriyet Halk Partisi, kurulduğu günden bugüne, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri olan ilkelerin ve cumhuriyetin koruyucusu ve teminatıdır. Partimiz 96 yıldır çağdaşlığın, demokrasi ve insan haklarının, Büyük Ulus Türk devletinin ve laikliğin yıkılmaz kalesi olarak ayaktadır, yaşamaktadır. Partimizin en yeni üyesinden en eski üyesine kadar biz Cumhuriyet Halk Partililer, ülkemizde ve bölgemizdeki tüm olumsuz gelişmelere rağmen; ilkelerimizden ödün vermeden ve hukukun üstünlüğünden vazgeçmeden, topraklarımızı ve halkın çıkarlarını koruma mücadelesini sürdürecek, çağdaş uygarlık yolunda gelecek nesillerimize örnek teşkil etmeye devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin, Atatürk ilkelerinin, Demokratik eğitimin, kadın haklarının, ülkemizin her karış toprağının ve ağaçlarının yılmaz savunucuları olarak bizler, her zaman ve her koşulda geleceği aydınlık bir Türkiye inşa edene kadar mücadele etmeye devam edeceğiz.’’ dedi.

Ezgi Tezer / Çan

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz