Cumhuriyet Halk Partisi’nin merakla beklenen kongre takvimi açıklandı.  Buna göre CHP’de 8 Kasım 2019 tarihinde mahalle delege seçimleri, 14 Aralık 2020 – 27 Şubat 2020 tarihleri arasında ise ilçe kongreleri yapılacak. Daha sonra ise 2 Ocak 2020 – 3 Mart 2020 tarihleri arasında il kongreleri yapılacak.
Çan’da da bu sürecin çok çetrefilli geçmesi beklenirken burada Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ile ilçe yönetiminin ters düşebileceği haber merkezimize gelen bilgiler arasında.
Özellikle, Eski Çan İlçe Başkanı Ümran Aydın’ın görevden alınmasında payı olduğu öne sürülen ve Aydın’ın hali hazırdaki mevcut yönetimiyle de ters olduğu bilinen Bülent Öz’ün bu süreçteki tavrı merak ediliyor. Bülent Öz’ün Aydın’a yakın olan bir adayın çıkması ihtimaline karşılık kendi desteklediği bir aday üzerine çalışma gerçekleştirip onu başkan yapmaya mı çalışacağı yoksa tarafsız mı kalacağı kamuoyunun ilgilendiği konular arasında.
Mevcut CHP Çan İlçe Başkanı Atilla Erbil’in de aday olup olmayacağı, yeni seçilecek yönetim kurulunda görev alıp almayacağı konusunda da kamuoyu merak içinde. Atilla Erbil’in adaylığı düşünmediği ancak tek liste halinde seçime gidilirse adaylığı düşünebileceği öğrenildi.
CHP Çan İlçe Örgütü’nde şimdiden bazı isimlerin adı adaylık için dolaşırken henüz hiçbirşey ise netlik kazanmadı ancak daha şimdiden CHP’nin ilçe kongresinin heyecanı adeta tüm Çan’ı sardı.
Büyük tartışmalarla geçmesi beklenen ilçe kongresi için adaylar ve mahalle delegelerinin kısa süre içerisinde netlik kazanması bekleniyor.
Öte yandan Tarık Özkan’ın istifasıyla boşalan gençlik kolları başkanlığı görevine kimin aday olacağı ve yeni seçilecek olan ilçe yönetimi tarafından kimin gençlik kolları başkanlığında destekleneceği de merak edilen konular arasında.

Haber Merkezi / Çan

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz