Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 96.yılı dolayısıyla düzenlenen çelenk koyma törenine katılan CHP Çan Kadın Kolları Başkanı Safiye Titiz kadın kollarıyla beraber yaptıkları açıklamada, partisinin 96.yılını kutlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirtti.

CHPli kadınlar ‘’Kadının gücünün farkındayız. Türkiye şartlarında kadınlarımızın siyaset yapabilmesi zor, biliyorsunuz ki kadınlarımız her gün şiddet mağduriyeti yaşıyor. Özgecan Arslan, Münevver Karabulut, Emine Bulut gibi cinayetler kanayan yaramız. Biz CHP kadın kolları olarak kadına şiddete hayır diyoruz.’’ dediler.

CHP’nin kadınlara çok önem verdiğini ifade eden CHP Kadın Kolları, ‘’Bir kadın olan İstanbul İl başkanımız Canan Kaftancıoğlu’na verilen haksız kararı da doğru bulmadığımızı ifade etmek istiyoruz. CHP, kadınlara en önem veren parti. Partimizin kurucusu Ulu Önder Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk kadınlara ilk seçme ve seçilme hakkını verdi. Biz de ondan aldığımız bayrağı kadınlar olarak daha ileriye taşımak için mücadelemizi sürdüreceğiz bu mücadelede bizlerin yanında olan Canan Kaftancıoğlu yalnız değildir, onun yanındayız’’ dediler.

Partinin 96. Kuruluş yıldönümüne de kutlayan CHPli kadınlar, ‘’Partimizin doğumgünü kutlu olsun, CHP var olsun’’ ifadelerini kullandılar.

31 Mart 2019 seçimlerinde iktidarı aldıkları için mutlu olduklarını da belirten CHPli kadınlar, ‘’ Çan’da da kadınlarımızın gücüyle 10 yıl sonra iktidarı aldık, iki kadın arkadaşımızı da belediye meclisine yolladık. Şu anda mecliste iki kadın arkadaşımız var. Seçim sürecinde ev ev kapı kapı çalışarak bu zaferin gelmesinde pay sahibi olduk. CHPli kadınlar olarak Çan’ımıza 10 yıl sonra CHP bayrağı diktiğimiz için mutluyuz, seçim sürecinde görev almış tüm CHPli kadınlara, yürüyüşlerimizde yürümüş tüm insanlara, partili olsun olmasın bizlere oy vermiş tüm vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz’’ şeklinde konuştular.

İbrahim Işık / Çan

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz