2016 yılında kurulan Çanakkale Bisiklet Platformu (ÇABİP) ve 2017 yılında Biga’da kurulan Pegai Bisiklet Platformu (PEBİP) üyesi bisikletseverler, Gelibolu Yarımadası’nda ‘Şehitlere Saygı Turu’nu düzenleyerek pedal çevirdiler.
3 yıldır düzenlenen ‘Şehitlere Saygı Turu’ bu yıl dostluk ve kardeşlik vurgusuyla ortak bir tura dönüştü. 74 Bisikletlinin katıldığı tur kahvaltı organizasyonuyla başlarken bisikletseverlerin Şahindere’deki Şehitlik ziyareti ve Çanakkale Şehitler Abidesindeki toplu fotoğraf çekiminin ardından, Alçıtepe’de bulunan Sahra Hastanesi’ni ziyaret etmeleriyle Çanakkale Truva Atı Heykeli altında son buldu.
Platform gönüllüleri ortak olarak yaptığı yazılı açıklamada, “Çanakkale sınırları içerisinde bisiklet kültürünü ve ulaşımını yaygınlaştırmak için çalışmalar yürüten iki yapının bugün dostane ve kardeşlik içerisinde gerçekleştirdiği organizasyonda bir araya geldik. Önümüzdeki yıllar için de birbirimize söz verdik. İnanıyoruz ki çevre il ve ilçelerden de bu tura katkı verecek dostlarımız olacaktır” dedi.

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz