Çan Fen Lisesi 3 Ekim Perşembe günü okul bahçesinde kermes düzenledi.

Saat 10.00’da başlayan kermes akşam saat 17.00’ye kadar sürdü. Kermeste öğrenciler kendi yaptıkları yiyecek ve içecekleri gelen misafirlere ikram ederken, kermese gelen misafirler de öğrencilerin düzenledikleri kermese bağışta bulundular.

Kermesi sene sonu yapacakları yıllık ve mezuniyet fotoğraflarının çekim maliyetini karşılamak için düzenlediklerini ifade eden Fen Lisesi 12.sınıf öğrencilerinden Öykü Bulut, ‘’Lisede geçirdiğimiz dört yılın hatıra kalması adına sınıf olarak yıllık yaptırmak istedik ve mezuniyet fotoğraf çekimi yapmamız gerekiyordu. Bazı arkadaşlarımız da okul gezisine gitmek istediler, biz de bir kermes düzenleyelim ve burada toplanan paraları gezi için, yıllık için vs kullanalım dedik, bu yüzden de kermes düzenledik. Kermes için bizlere Çan Belediye Başkanı Bülent Öz çatal bıçak alımı konusunda destek oldu, maddi destek de sağladı. Yine Yazar Muhammed Yavaş’tan da hem maddi hem manevi destek gördük, okul öğretmenlerimiz, ailelerimiz falan hep bize destek oldular ve kermesimize de geldiler. Onların nezdinde emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz’’ dedi.

Kermese özellikle öğlen saatlerinde ilgi büyükken, öğrenciler tarafından hazırlanan tüm yiyecekler kısa sürede tükendi. Köstebek pasta isimli tatlı da en çok tüketilen yiyecek olurken öğrencilerin kermes esnasındaki dayanışması da dikkat çekti.

Fen Lisesi’nin kermesine Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, CHP Çan İlçe Başkanı Atilla Erbil, Çan Anadolu Lisesi okul müdürü İlhan Özkan, Çan Fen Lisesi müdürü Şaban Kayabey, Fen Lisesi ve diğer okullardan gelen öğretmenler, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Kermes programı, bolluk ve bereket için yapılan dua ile son buldu.

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz