Çan’da Çan Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından organize edilen indirim günleri 29,30, 31 Ağustos tarihlerinde gerçekleşti.

Üç sokakta gerçekleşen esnaf indirim günleri renkli anlara sahne oldu.

Pek çok esnafın ürünlerinde %50’ye varan indirimler yaptığı esnaf indirim günlerinde, Çanlılar alışverişin keyfini çıkarttı.

Davul zurnalarla ve Çan Morris Sanat Topluluğu tarafından temin edilen palyaço ve maskotlarla eğlenen Çanlılar unutulmaz dakikalar yaşadı.

Çan Belediyesi’nin de destek olduğu indirim günlerinde belediye tarafından çocuklara yönelik oyuncaklar indirim günlerinin gerçekleştiği sokaklara konuldu.

Çan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emin Görgün, indirim günleri ardından yaptığı açıklamada indirim günlerine katılım sağlayan esnaflarına ve gerekli ilgiyi gösteren Çan halkına teşekkürlerini iletti. İndirim günlerinin belirli aralıklarla devam edeceğini belirten Emin Görgün,  esnaf odasının başka çalışmaları da olduğunu söyleyerek kademeli bir şekilde tüm proje ve çalışmalarını gerçekleştireceklerini açıkladı.

Esnaf indirim günlerine; Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Çan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emin Görgün, MHP Çan İlçe Başkanı Fevzi Karakaya, CHP Çan İlçe Başkanı Atilla Erbil de katılarak esnafların yaptığı indirimden yararlanarak alışveriş yaptı.

Öte yandan esnaf indirim günlerine yönelik konuşan esnaf ve vatandaşlar, bu indirim günlerinin tüm Çan’a yayılması gerektiğini belirtti.

Karşıyaka Mahallesi’nde esnaf olan ve çarşıda yapılan indirim günlerine katılan bir esnaf, ‘’Karşıyaka Mahallesi’nde azımsanmayacak derecede esnaf var. Bu indirim günleri bizim mahallemizde, Fatih, Osman Efendi, Çayırlar gibi diğer mahallelerde de yapılarak Çan’ın tüm sokakları canlanmalı’’ dedi.

Esnaf indirim günlerinde stand açan bir esnaf da, ‘’Bu indirim günleri altı ayda bir yapılsın ve şenlik şeklinde en az bir hafta sürsün, tüm çarşıya yayılsın. Hep aynı sokaklarda yapılıyor, hiç yapılmayan sokaklar var. Çekilişler de yapılmalı, çekilişle indirim günlerine katılanlara hediyeler, hediye kuponları dağıtılmalı, kış mevsiminde yapılarak sokak ortasına soba konulup nostaljik bir durum yaratılabilir, esnaf indirim günlerinin ilk ve son günlerinde konserler yapılarak civar il ve ilçelerin de bu indirim günlerine gelmesi ve esnafa katkı sağlaması düşünülebilir’’ dedi.

Muhammed Yavaş / Çan

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz