Çan Belediyesi, 25 Temmuz Perşembe günü işe alım mülakatları olacağını duyurdu. Belediyede çalışmak için başvuran yüzlerce vatandaş Çan Belediyesi Meclis Salonu’nda toplandı. Bazı vatandaşlar meclis salonu önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

 

Tek tek alfabetik sıraya göre çağrılan vatandaşlara, mülakatta belediye meclis başkanının kim olduğu, dünya savaşları, Türkiye’nin en kuzeyindeki ilçesi, Tanzimat Fermanı gibi sorular sorulduğu öğrenildi.

 

İsmi okunduğunda orada olmayınca hakkı yanan vatandaşlar, hakkım yanar korkusuyla lavabo gibi temel ihtiyaçlarını dahi gideremedi. Sıcak havada Uzun süre bekletilen vatandaşların su gibi ihtiyaçları da belediye tarafından karşılanmaz iken, bazı vatandaşlar sorulan sorulara kızdı.

 

“Dünya savaşlarını bilemeyen belediyede çalışamıyor mu” diye soran vatandaşlar, yaşanan duruma isyan ederek daha önce işe alınanların hangi mülakata tabii tutulduklarını sordu.

 

Alfabetik sıraya göre isim isim mülakata alınırken, bilinen bazı isimlilerin önden alındığını aktaran vatandaşlar, “O isimlerin bizden farkı ne” diye sordu.

 

Mülakattan çıkan bir vatandaş, kendisine belediye kanununu sorduklarını belirterek, “Sanki bilerek insanları elemeye çalışıyorlar” dedi.

 

Edinilen bilgiye göre mülakatın tüm gün devam edeceği ve duruma göre yarına da sarkabileceği belirtildi.

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz