Çin’in Wuhan kentinde iki ay önce ortaya çıkan ve başta Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünyayı etkisi altına alan geçen hafta da ilk vakaları ülkemizde görülen koronavirüsü için tüm belediyeler önlemlerini alırken Çan Belediyesi de aldığı önlemlerle sınıfı geçti. İlk vakanın ortaya çıktığı süreden itibaren ilçe içerisinde hijyen ve dezenfektan çalışmalarını hızlandıran Çan Belediyesi ilçenin adeta her yerini dezenfekte etti.

Güreş sahası, stadyum, spor salonu, toplu taşıma araçları, çocuk parkları, pazaryeri, camiler gibi pek çok yer dezenfektan malzemeleri ile temizlenirken son  İlçemiz cadde ve sokakları da Çan Belediyesi Çevre koruma ve kontrol müdürlüğü ile İtfaiye müdürlüğü ekipleri tarafından dezenfekte edilirken, yollar deterjanlı su ile yıkanarak ilaçlandı.

Temizleme çalışmalarını yerinde inceleyen Çan Belediye Başkanı Bülent Öz konuyla ilgili yaptığı açıklamada “ Türkiye de ve Dünyada korona virüsüne karşı tedbirler alınmakta ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları yapılmakta bizde Çan’da bir süreden beri tedbir amaçlı tüm kurumlarımızı camilerimizi toplu yerleşim yerlerinde dezenfekte çalışmalarımızı yapmaktayız.

Bugün de ilçemizin sokaklarını kaldırımlarını ilaçlıyoruz. Hemşehrilerimizden istediğimiz panik yapmamaları biz Çan’da hem Kaymakamlık hem de Çan Belediyesi olarak tüm önlemleri alma adına temizlik çalışmalarımızı yürütüyoruz ve yürütmeye de devam edeceğiz. Bir de Hükumetimiz Sağlık Bakanlığımız tarafından vatandaşlarımıza yönelik tedbir amaçlı neler yapılması gerektiğini hep ifade ediyorlar. Halkımızın o kurallara da uyulması gerektiğini hatırlatmak istiyorum “ dedi.

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz