Çan Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği futbol turnuvası sona erdi. 31 Temmuz 2019’da iki grupta toplam 15 takımın mücadele ettiği, zaman zaman renkli anlara sahne olan turnuva 1 Eylül 2019 günü oynanan üçüncülük ve final maçlarıyla son buldu.

Çan Hacı İbrahim Bodur Stadyumu’nda oynanan maçları toplam 1000e yakın seyirci takip etti.

Turnuvanın üçüncülük maçında 1 Eylül 2019 günü saat 18.00’de Özgür Alternatif ile Bozguçspor karşı karşıya geldi. Normal süresi 0 0 biten maç penaltı vuruşlarına gitti ve penaltı vuruşları sonrası Özgür Alternatif kazanarak turnuvayı üçüncü tamamladı.

Özgür Alternatif takımında son penaltıyı gole çevirerek takımına üçüncülüğü getiren oyuncu Onur Alp Arslan, panenka penaltısı atarak maçı izleyen seyircilerin dikkatini çekti.

Maça ise kurtardığı pozisyonlarla Bozguçspor kalecisi Emre Akbaba damgasını vurdu.

Saat 19.00’da oynanan final maçında da Rıfat Tesisat Gözdespor ile karşılaştı. Uzun süre 0 0 devam eden maçta Gözdespor, oyuncusu Selman Arslan’ın ayağından bulduğu iki golle karşılaşmayı 2-0 önde tamamlayarak kupanın sahibi oldu. Maçın son anlarında kısa süreli gerginlik yaşandı.

Büyük bir seyirci kalabalığı tarafından takip edilen maçlar sonunda ödül töreni gerçekleşti.

Ödül kazanan sporcu ve takımlara ödüllerini Çan Belediye Başkanı Bülent Öz verdi. Turnuvanın ardından toplu fotoğraf çekimi gerçekleşti.

Turnuvada gol kralı  Gözdespor oyuncusu Selman Arslan olurken, Arslan’a gol kralı ödülü Başkan Öz tarafından verildi. Turnuvanın en iyi kalecisi ödülüne de Bozguçspor takımından Emre Akbaba layık görüldü. Bozguçspor’un trafik kazasında hayatını kaybeden oyuncusu Recep Dere için pankart hazırlayarak maça çıkan Ünverlerspor ile oyuncusunu kazada kaybeden Bozguçspor turnuvanın en centilmen takımları ödülünü alırken, turnuvanın en centilmen oyuncusu ödülünü de hayatını kaybeden Bozguçsporlu Recep Dere aldı.

İbrahim Işık / Çan

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz