Çan Belediyesi’nin Ekim ayı meclis toplantısı 1 Ekim Salı günü Çan Belediyesi meclis salonunda gerçekleşti.

Bir dizi kararın görüşülerek sonuçlandırıldığı toplantıya tüm meclis üyeleri eksiksiz katılım gösterdi.

Toplantı, Başkan Öz’ün kamuoyunu meşgul eden konulara açıklık getirmesiyle başladı. Öz, çok konuşulan üniversiteli gençlere otobüs verilmemesi mevzusunu ve geçtiğimiz hafta yaşanan iki belediye personelinin karıştığı savcılığa intikal eden ‘rüşvet’ olaylarına değindi. Olayda adı geçen iki personeli Tarık Özkan ve Mehmet Salkım’a güveninin tam olduğunu ifade eden Öz, olay savcılığa gittiği için kişilerin iş sözleşmesinin fesh edildiğini ancak personellerinin aklanacaklarına inandığını belirterek aklandıkları zaman bu personelleri işe geri alacağını ifade etti. Otobüs olayına da değinen Başkan Öz, üniversiteli gençlerin Çan Belediyesi’nin logosunu kullanıp geziye katılacak öğrencilerden 45 TL para toplamasının, ‘’Belediye öğrencilere ücretsiz gezi düzenliyor’’ algısını çağrıştırdığı için otobüs vermediğini açıkladı.

Meclis toplantısında daha sonra karar alınacak konular görüşülürken, 3 konu hakkında kararlar alındı. AK Parti’li üyelerin çekimser oy verdiği Yozgat’ın Yerköy ilçesiyle Çan Belediyesi’nin  ‘kardeş belediye’ olması CHP’li üyelerin oy çokluğu ile kabul edildi.

Görüşülen bir diğer teklif sonrası da Çan’da şehiriçi ulaşım ücretlerine 25 kuruşluk zam yapma kararı aldı. AK Parti’li üyelerin çekimser kaldığı karar CHP’li üyelerin oylarıyla kabul edildi.

Meclis toplantısında görüşülen son konu ise Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından da imzalanan termik santral içinde genişletme çalışması oldu. Tüm meclis üyelerinin kabul oyu kullandığı kararın ardından meclis toplantısı sona erdi.

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz