AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, geçtiğimiz günlerde katıldığı canlı yayın TV programında yeni kurulacak partilerin şansı olmadığını söyledi.

Bülent Turan, Sayın Erdoğan, İstanbul başkanı olduğu gün de bugün de aldığı oyun neden bir fazlasını almadık diye araştıran bir kişi. Sayın Erdoğan bu çalışmayı yapıyor şu an. Türkiye’de dört sene önümüzde bir dönem var. Tersine bakıp bir de. Geçtiğimiz dört yıl içerisinde kavgalar darbe girişimleri yerel seçimler hep bir yoğunlukta geçti. Sayın Erdoğan bu dört yılda nasıl hizmet edilir, her alanda Türkiye nasıl ayağa kaldırılır gösterecektir. Yeni kurulacak partilere hiçbir şans vermiyorum. Halkın talepleri değişiyor, AK Parti bunu okumalı.” derken eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti’den istifasını da değerlendirdi.

Turan, ‘’Biz bırakın genel başkanlık yapmış, bakanlık yapmış bir insanı bir üyemizin bile istifasını üzüntüyle karşılarız. İstemeyiz bunu! Keşke kimse istifa etmese bu başka mesele. İstifa ederken kendi ikbal kavgasını tamamen AK Parti’yi itham ederek büyük bir suçlamayla yaparsanız bu haksızlık olur diye düşünüyorum. Keşke Ahmet Davutoğlu derslerine devam etseydi. Keşke Sayın Davutoğlu o vakfın başkanlığında olup gençlere hizmet etseydi. Akademisyenlikle siyasal anlayışın zaman zaman çakışmasını sertleşmesini, teorikle pratiğin uymadığını çok kez görmemizin son örneği olarak düşünüyorum.’’ dedi.

Onur Encür / Çanakkale

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz