AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çan AK Parti İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği programla bugün muhtarlarla, STKlarla ve Çanlı hemşerileriyle buluştu.

Düzenlenen programla vatandaşlarla buluşan Bülent Turan’a Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ve çok sayıda üst düzey yönetici ile siyasi parti temsilcileri de eşlik etti.

TURAN: “ORDU GÖREVE DİYENLER PKK’YA SESSİZ KALIYOR”

Program kahvaltıyla başlarken, kahvaltıdan sonra ise AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan bir konuşma yaptı.

Turan konuşmasında muhtarlara seslenerek, ‘’Muhtarların ilk işleri asfalt yapmak değildir. Bu memlekette bizim iktidarımızda hala birisi yatağa aç giriyorsa bu benim kadar sizin de vebalinizdir. Aynı yolun yolcularıyız. Lütfen köyünüzde, mahallenizde hasta, gariban, engelli kim varsa ilgilenin. Çanakkale’de bir tek adam aç yatağa girmesin. Her tarafa hastane yaptık, Çan’da bitiyor şimdi, bu kadar iş yap ama köydeki adam aç yatıyorsa bu işin kıymeti yok. Köylerdeki sıkıntıları, dertleri hep birlikte çözeceğiz. Dünya kadar taş döşedik, asfalt yaptık. 1 milyon kilometreye yakın yapıldı. 700 bini bitirdi ve sadece bir senede. Çoğu köyde mezarlık problemi, yol problemi kalmadı’’ dedi.

Çanakkale’ye yapılan yatırımlara da değinen Bülent Turan, ‘’Türkiye de büyüyor, Çanakkale de büyüyor. Çanakkale köprüsü, bölgenin tarım ve turizmini arttıracak. Yapılan köprünün bir ayağı Çan’da, OSB de buraya kurulacak. Köprü, burayı rahatlatacak. Dünyanın en uzun köprüsü yapılıyor, 4600 metre uzunluğu var. Cumhuriyet’imizin 100. Yılına vurgu yapmak için iki ayak aralığı arası 2023 metre. Köprünün her köşesinde bir vurgu var. Sonra Gıda OSB’si var, Troya 2018 festivali yaptık, dünyaya Çanakkale’yi tanıttık. Mehmet Akif Ersoy’un evini bulduk Bayramiç’te ayağa kaldırdık, 31 Ağustos akşamı da film galası yapacağız. Teknopark yaptık. Bizim için tarım, turizm, sanayi hepsi çok kıymetli ve biz hepsini yapmaya çalışıyoruz. Birilerinin kötü niyetli eylemler yapmasına aldırmadan bunları yapacağız, Çanakkale’ye okullar yaptık ve Çanakkale lise giriş sınavlarında 81 il arasında Türkiye 8.si oldu, Forbes Dergisi Çanakkale’yi en yaşanabilir kent ilan etti.’’ ifadelerini kullandı.

Kirazlı Balaban’da süren su ve vicdan nöbetine de değinen AK Parti Grup Başkanvekili Turan, ‘’Çanakkale’de geçen sene üç milyon ağaç dikildi. Bizden daha çevreci insan olur mu, zeytin kesen CHPli belediyelere karşılık, kaç tane kanun çıkarttık. Yeşille ilgili, ormanla ilgili bize yapılan ithamlar yersiz. Çanakkale huzur kenti, bu huzuru bozmak isteyen eylemci, mitingçi arkadaşlar, bu memleketin turizmine, tarımına zarar veriyorlar, biz bu şehre haksızlık yaptırmayız, en çok yatırım alan illerin başında geliyoruz’’ dedi.

Çan’da yeni seçilen CHPli Bülent Öz’ün kendileri sayesinde rahat edeceğini belirten Turan, ‘’35 trilyonluk altyapıyı yaptık, 16 tane ekstra aracı Çan’a vermişiz, adalet sarayını yaptık, kültür merkezi yaptık, SGK binasını yaptık, KYK yurdu bitmek üzere, 500den fazla öğrenci kalacak, talep artacak, İstiklal okulumuza başlıyoruz, yeni hastane yapılıyor, barajların ıslahları devam ediyor, Kazdağları isim tescili alındı bu bölgede bal yetişecek, arıcılara kovan vererek teşvik ettik, köylerin su sorununu çözdük, 61 km asfaltı bir yıl içinde Çan’ın köylerine yaptık. Çok sayıda aile sağlığı merkezi yaptık, Etili’de halı saha yaptık. Halı saha demek, uyuşturucunun azalması demek. 17 yıllık iktidarımızda Çanakkale’deki 650 lisanslı sporcu sayısı 33 bine yükseldi. Teşvikler, halı sahalar, gençlik merkezleri, kamplar olmasa bunlar olur mu’’ şeklinde konuştu.

HDPli belediyelere kayyum atanmasına da değinen Turan CHP’yi eleştirerek, ’’S400leri alamazsınız diyorlardı ama aldık, o S400ler bağımsızlığımız için en somut örnek. Bu ülke artık egemenliği kayıtsız, şartsız millete veriyor. ABD’nin İsrail’in ağzına değil Türkiye’nin ağzına bakılıyor artık. Bazı parti başkanları çıkıyor, Türkiye’nin Doğu Akdeniz de işi ne diyor, KKTC’nin etrafında da Türkiye ben varım diyor. İki gün önce üç şehrin belediyesine kayyım atandı. Bir belediye başkanı var, şehit yakınlarının hepsini işten atmış, bir tanesi var Türk bayrağımızı belediye sitesinden, belediyenin önünden çıkarmış ve hepsi Kandil’den gelen talimatla eşbaşkanlık yapıyor. Diyorlar ya seçimle gelen seçimle gider. Bizim partimize parti kapatma davası açıldığında alkış tutanlar, bize karşı orduyu göreve davet edenler bunu söyleyemez. Kayyım atanacak tabii ki. HDPli belediyelere kayyım atadık ilk ses CHP’den geldi HDP’den değil. Gazi Mustafa Kemal’in partisi olduğunu iddia eden Halkçılık, Milliyetçilik diyen CHP bu adamlara nasıl destek olur ya. Gezi eylemleri sırasında seçimle gelen seçimle gider demeyenler, şimdi kayyımlara ses çıkartıyor. Terörle birlikte yol yürüyenler idari olarak, cezai olarak bedelini ödeyecek’’ dedi.

Bülent Turan’ın konuşmasının ardından Çanakkale Valisi Orhan Tavlı da bir konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmaların ardından, muhtarlarla istişarede bulunan Turan, muhtarların dertlerini dinleyerek istek talep ve şikayetleri notlar aldı.

Programın sona ermesinin ardından Bülent Turan, ekibiyle beraber sağlık ocağı temel atma törenine geçti.

Çan’da 1 Nolu Sağlık Ocağı yerine yenisi yapılacak olan sağlık ocağının  Temel atma törenine katılan ve burada konuşan Turan Çan’da seçimi kaybettikleri için üzgün olduklarını ancak halkın iradesine saygı duyduklarını belirtti.

Turan konuşmasında yeni yapılacak sağlık ocağını da anlattı.

Sağlık ocağının özelliklerini anlatan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, sağlık ocağının küçük bir hastane olduğunu belirterek 1500 metre kare arsa üzerine konumlandırıldığını açıkladı.  Sağlık ocağının yedi poliklinik, iki tıbbi müdahele odası, bir aşı odası, bir bebek izleme odası ve pek çok laboratuvarın içinde bulunduğu 5 trilyonluk bir yatırım olduğunu aktaran Turan en kısa sürede sağlık ocağını tamamlayacaklarını söyledi.

Bülent Turan’ın ardından konuşan Çanakkale Valisi Orhan Tavlı da Çanakkale’ye yapılan yatırımlar için milletvekillerine teşekkür etti.

Daha sonra ise temel atma törenine geçildi ve sağlık ocağının temeli düzenlenen törenle atıldı.

Programın ardından programa katılanlara pilav ve ayran ikramı yapıldı.

Muhammed Yavaş / Çan

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz