Çan Belediyesi tarafından yaptırıldıktan ve bir süre işletildikten sonra satılan Termal Otel’de artık içki servisi de var.

2014 yılında hizmete giren Çan Belediyesi Termal Otel’i 27 Şubat 2017 yılında iki firmanın yarıştığı ihalede 16 milyon 250 bin TL. bedelle satın alan ATAOL Tatil Çiftliği Turizm Gıda San.Tic.Ltd.Şti., açıldığı günden beri içki satılmayan Otel’de içki servisine başladı.

Sağlık Turizmini esas alan Ve AK Partili Çan Belediyesi tarafından işletildiği üç yıl boyunca içki servisi yapılmayan Termal Otel yeni sahipleriyle de bir yıl  içki satışı yapmadı. Ancak, Ataol Tatil Çiftliği, içki satmamakta ısrarcı olamadı.

Sağlık Turizmi’nin sağlık kısmı içki satışıyla güme gitti, turizmi kaldı.

Geçtiğimiz günlerde içki servisi yapmaya başlayan Ataol Çan Hotel ve Spa’da her türlü içkiyi bulmak mümkün.

Otelin Sağlık Turizmi amaçlı sıhhi bir kuruluş olduğunu söylerken, banyo ve yüzme havuzlarıyla çeşitli hastalıklara derman olması beklenirken, alkollü içki satışı yapılması, menüsünde envai çeşit içkinin bulunması Sağlık Turizmi ile ne derecede uyuşmaktadır, sorusuna verilecek cevap “Hiçbir şekilde uyuşmamaktadır ve birbiriyle çelişmektedir” şeklindedir.

Haberimizin son bülümünde, Uluslararası Anatolia Akademik Online Dergisi’nde yayınlanan bir yazıdan alıntılar yapacağız:

“Günümüzde sağlık turizmi denilince akla ilk gelen termal turizm ya da kaplıca turizmidir.”

“Termal sularla ilgili tıbbi gelişmelerin ışığında çok eski çağlardan beri kullanıla gelen, aslında turizm ve konaklamanın da temelini ve ilk örneklerini oluşturan kaplıcalar ve kaplıcalarda yapılan uygulamalar, gelişmiş konaklama sistemleri olan otellerle birleşerek “termal turizm tesisleri” adı altında turizm literatürüne girmistir.”

“Termal turizm; sağlığını koruma ve iyileştirme amacı ile belirli bir süre için yer değiştiren insanların doğal şifalı su kaynaklarına dayalı bir turistik tesise giderek balneoterapi (kaplıca suları ile yapılan kür) uygulaması, konaklama beslenme, dinlenme ve eğlenme gereksinimlerini karşılaması olayıdır (http://www.balikesirkulturturizm.gov.tr).”

Dergide yazılanlarla Çan’daki Ataol Çan Hotel ve Spa’daki içki servisini birlikte değerlendirdiğimizde “Bu işte bir tuhaflık var” dedirten bir sonuca ulaşmak mümkün.

Ataol Çan Hotel ve Spa sahiplerine içki satışlarında bol kazançlar dileriz.

11 YORUMLAR

 1. Neden rahatsız oldunuz bu kadar Alkol satışından anlayamadım.Alkol denilen illeti içmek yada içmemek kişinin kendi tercihidir..Kaldı ki termal ve 4 yıldızlı bir otelde turistik açıdan alkol satılmaması daha en baştan yanlıştı zaten..
  Orası artık Ataol gurubuna ait bir tesis tesisin işletmesi adam çat diye 16 trilyon 250 milyar keş parayı saymiş almış..Gerekli izinleri aldıysa ister alkol satar ister sıra gecesi yapar..size soracak değil ya…Sen alkollü bir mekanda bulunmak istemessen gitmessin olur biter..problem ne?Niye sizi bu kadar rahatsız etti bu durum..?mercimek kadar yüreğin varsa bu yorumuda yayınlarsın sorduklarimada cevap verirsin çanın sesi!!!

  • Herşeyden önce bizim kişisel bir rahatsızlığımız yok, esas siz bu haberden niye bu kadar rahatsız oldunuz onu anlayamadım. İçki içmek vs. tüm alışkanlıklar tabiki kişinin kendi tercihi, otellerde tabiiki alkol satılabilir bundada bir sakınca yok bizi ve hatta kimseyide ilgilendirmez. Haberi anlamak ve daha sonra eleştirmek herhalde daha iyi olur düşüncesindeyim. Ben size biraz anlatayım Çan Termal Otel adı üstünde sağlık turizmi adı altında kuruldu ve gayette başarılı bir şekilde 3 yıl yönetildi. İnsanlar buraya içki içmek veya eğlenmek için gelmiyor, sağlık problemlerinden dolayı şifa bulabilmek adına geliyor. Siz hastalığınızla ilgili şifa ararken toksinleri atmak, ağrı sızı vs problemlerinizi şifalı su ile gidermeye çalışırken üstüne birde alkol ile bunu tetikleyeceksiniz, şöyle düşünün hangi doctor size iyileşmeniz için verdiği ilacı alkol ile almanızı tavsiye eder, orda içki satışı yerine sağlığa daha faydalı doğal ürünlerle destek olunabilir olaya hemen içki içmek gibi boş yaklaşımla değil sağlık ve sağlımızın önemi gibi bir detay ile yaklaşmak gerekmezmi. Çan ve çevresinde alkol alınabilecek bir çok yer var insanlar orayı tercih edebilir, kaldıkı orası sağlık turizmi yapmasa normal bir otel hizmeti verse yine kimseyi ilgilendirmez ama dedimya amaç haberi anlamak değil sataşmak olunca ortaya bu tür sonuçlar çıkmakta. Kişilerin ne kadar para verdiği ne yapacağı tabiki beni veya gazetemizi ilgilendirmez bizi ilgilendiren Çan ilçesinde oluşan veya oluşabilecek olumlu-olumsuz her türlü haberi yapmak bununla ilgili doğruları gösterebilmek ben alkollu mekana giderim gitmem bu senide hiçmi hiç ilgilendirmez. Gelelim yazıdaki üslüb ve yürek işine mercimek kadar yüreği olanlar ancak klavye başında yazarlar bende çok şükür aslan gibi yürek var yüreğimi anlamak isteyen klavye başında değil gazetemize gelir misafirimiz olur bir çayımızı kahvemizi içer beni görür ondan sonra kimde ne kadar ne var bunun kararını verir öyle bir haberle yürek belli olmaz . Bunun dışında böyle kabadayılık ve emri vaki yorumlar ancak yazana zarar verir ben üslübüma her zaman dikkat etmeye çalışırken sizede tavsiyem öyle yapmanız emirle veya mercimek kadar gibi aşağılayıcı kelimelerle klavye başında oynamamanız haber gazete veya bizimle ilgili bir öneriniz veya kişisel bir sıkıntınız varsa yukarıdada dediğim gibi gelin misafirimiz olun bunun dışında böyle direk aşağılamak veya sataşmak adına yorumlar yapmayın.

 2. 😂😂😂
  Canın sesi buna kargalar bile güler. Ataol Çan Termal Otel & Spa olarak 7mart 2018 den beri, misafirlerimize kaliteli hizmet anlayışıyla yatırım yapmaktayız. Otelimize gelmediğiniz belli. Malum termal alanlarımız alt katta olup, misafirlerimiz buradan şifalı termal suyla sağlık hizmeti almaktadırlar. Ayrıca termal alana alkol servisi yapılmamaktadır. Her kesime hitap eden Safir Roof (çatı) Restoran en üst kattadır. Burada misafirlerimiz için ayrılan alkollü ve alkolsüz bölümlerde, Çan manzaralı et, balık ve köfteci yusuf ürünlerini tadarak hizmet almaktadırlar. Termal Otel ve Safir Restoran misafirlerimiz düşünülerek dış asansör yapışmıştır.
  Reklam istiyorsunuz galiba Çan’ın sesi?

  • Kesinlikle doğru otelinize gelmediğimiz. Acaba Neden ?
   Belediye döneminde çok sık ve keyifle geldiğimiz otel sizin yönetiminizde karşılaştığımız sorunlarla biz ve misafirlerimiz için sona erdi. Şöyleki; havuzlara misafir gönderdim havuzlar leş gibi üstüne birde terlik satmaya kalktınız yetmedi konaklama için ortağımızı gönderdik balkon kapısı kırık odayı daha uygun bir ücrete vermeye kalktınız sonrada burada kaliteli hizmet anlayışından bahsediyorsunuz doğrudur belki bizim haberimize kargalar gülerde sizin bu yaptıklarınıza ve yaptıklarınızdan sonra yazdıklarınıza gülecek bir mahlukat bulunurmu burası tartışılır. Bunun dışında sizin gücünüz oteli satın almaya yeter bana reklam vermeye veya beni satın almaya değil… Siz iyi çalışmalar yapın dediğiniz gibi kaliteli hizmet verin müşteri memnuniyeti artsın biz bunlarında haberini seve seve yaparız merak etmeyin sizden para almayız. Para sizin gibi sağlık turizmi adı altında alkol ile hizmet kalitesini yükselttiğini sananların ve bunları satarak daha fazla kazanmak isteyenlerin uğraşı bizi ve bizden önceki 3 kuşak gazetecilik yapmış büyüklerimizin değil gazetecilik gönül işi biz 4 kuşak 57 yıldır çanda bu gazeteciliği yapıyoruz siz daha bekleyin daha dün bir bugün iki sizde biraz hizmet edin ondan sonra burda ahkam kesersiniz. Hatta bize teşekkür edin bu haberimiz sayesinde alkol satışınızı herkese duyurduk hemde bedava ATAOL OTEL…

  • Merhaba,

   Konuyla çok alakası yok ama otelin yaptığı açıklamada “Ataol Çan Termal Otel & Spa olarak 7mart 2018 den beri, misafirlerimize kaliteli hizmet anlayışıyla yatırım yapmaktayız.” cümlesini okuduğumda gerçekten çok şaşırdım.
   İş için bir aydır otelinizde konaklıyorum (mecburiyetten çünkü başka otel yok) Kalite? Hizmet? bunları neden biz misafirlerinize de göstermiyorsunuz çok merak ediyorum. Her gün başka bir sıkıntı kahvaltı deseniz bir ay aynı sıcaklar çıkar mı? Bir kere saatinde hazır olmaz mı? Her şeyi geçtim sabah kahvaltısında ekmek olmaz mı? (yalan diyebilirsiniz elimde fotoğraflar mevcut)
   Bir sabah kahvaltıya çıktığımızda her şeyin hazır olduğunu görebilecek miyiz? Salonun ısıtıcıların dan tutun aydınlatmasına kadar kendimiz açıyoruz sadece bir bayan görevlendirmiş siniz burada dur demişsiniz kadının hiç bir şeyden bilgisi yok ne sorsak ben yeni başladım cevabı, resepsiyonist geliyor 10 dk oyalıyor sonra ben yeni başladım diyor.
   Oda ısıtması diye bir şey yok klimada ses var sıcaklık sıfır teknik personel çağrıldığımızda zamanla ısınır diyor 🙂 hangi zaman? Oda ya ısıtıcı istiyoruz artık resepsiyoniste yalvarmamız gerekiyor odanın soğuk olduğuna ikna etmek için. Resepsiyonistlere de bir şey sorduğumuzda yada bir şikayet ilettiğimizde ben yeni başladım diyor, sanırım otelin sloganı bu.
   Akşam yemeğine gittiğimiz de bir de o gece canlı müzik varsa ki burası meyhane değil otel restoranı (devamlı meyhane havası çalar meyhaneden farksız bir ortam, otel restoranı dediğiniz yerde daha sakin yemek müzikleri olur misafir gelir kimseyi rahatsız etmeden yemeğini yer çıkar gider böyle bir ortam sunmak istiyorsanız başka bir salonda yaparsınız ayrıca otelde konaklayan misafirleri düşünerek ses oranını ve organizasyonun bitirme saatini ona göre ayarlarsınız.) eğer ki alkol kullanmıyorsanız para bırakmayacak müşteri gözü ile servis kalitesini tatmanızı gerçekten çok isterim. Yemek siparişi veriyorum 40 dk sonra yanlış yemek geliyor, yanlış olduğunu söylediğimde 20 dk sonra yine aynı yanlış yemek geliyor ve bu arada misafirle nasıl konuşacağını bilmeyen (hepsi için söylemiyorum gerçekten iş bilen garsonlar mevcut genelde liseli ekstra çağırdıkları için bu tip manzara çok oluyor) kaba kaba konuşmaları bir şikayette bulunduğunuzda iki üç tanesi yan yana gelip sizin arkanızdan konuşmaları lakayt tavırlar ama kesinlikle denemelisiniz.
   Unutmadan şef mükemmel eti pişkin istersiniz içi kırmızı gelir pişmesini söylediğinizde şef size trip atar gidip rica ettiğinizde bu yoğunlukta bu kadar cevapları eline sağlık dediğinizde suratına bakmamalar cabası. Odalardan hiç bahsetmiyorum yırtık bornozlar kullanmaktan parçalanmış çarşaf adı altında yatağa serdikleri bez parçaları odaya bir şişe su bile bırakmamaları, bu arada isteyen ulaşsın fotoğraflarıyla ispatlanabilir hepsi. daha anlatırdım bu güzel oteli ama yoruldum ve otel yönetimi eğer daha yakında başka bir otel olsa bir dk beklemezdim emin olun.

   Not: Her hangi bir taraf tutucusu yada otelinizin, şirketinizin karşıtı biri değilim yada karalama gibi bir şey yapmıyorum sadece yaşadıklarımı yazıyorum eğer otel personelinize bu şikayetleri söylerseniz kim olduğumu çok iyi anlayacaklardır tabi ki müşteri şikayetleri göz önüne alınıyorsa. Otelde bulunan yetkili personele yaptığım şikayetler göz önüne alınsa buraya yazmazdım faka 3 haftadır kimse umursamıyor bile bir yerlere ses duyurmak lazım ve ben bu işi nasıl yapacağımı çok iyi biliyorum.

   Saygılarımla.

 3. Merhabalar.kolay gelsin.konuya direkt girmek istiyorum.bahsi gecen mekan cami dernegine veya herhangi bir dini kurum veya kurulusa ait degil.etik olarak bir yanlislik yok.otel oldugu icin kanunende bir problem arz etmiyor.kaldiki bütün yasal sartlar bunu satmalari icin uygun ise bunda elestirilecek bir taraf yok.burasi özgür bir ülke,kanunlar ve inanclarin kaideleri cercevesinde oldugu müddetce herkes özgürdür.burada alkol satisini tabiki desteklemiyorum ama satler uygunsa elestirmeniz yanlis.sizin elestirmeniz gereken konu bu degil yanlis konu secmissiniz.esas konu şu.ülkemizde kapali alanlarda sigara yasak.ve bu ortamda sigara iciliyor.isin daha da kotusu tabir yerindeyse el kadar cocuklarin yaninda.uetisen neslin sagliginla oynaniyor.kahvehanelere ceza kesen belediye nerde?alkol konusuna dönersekte bu olkol yine bu cocuklarin yaninda iciliyor.yetisen nesil gunahsiz cocuklar bu ortamin pis dumanina ve pis alkol modellerinin yaninda yetisiyor.asil elestirilecek konu bu.sayin Cumhurbaskanimiz bir beyaninda “dindar nesiller yetistirecegiz” demisti.bu zihniyetteki bir Cumhurbaskaninin partisinin belediyesinin musaade ettigi fiiliyata bakin.konunlara ve bu masumlara yapilan hak midir adalet mi?

  • Kesinlikle haklısınız sigara ve alkol tüketiminde gelecek nesilleri düşünmeden hareket etmekteyiz. Bunun için çan ilçemizde başlatacağımız kapalı alanlarda sigara içilmesin ve çocukların yanında alkol tüketilmesin adı altında bir çalışma yapabiliriz. Ama bu çalışma sadece bizim gazetemiz ile olmaz bu konuda bize destek lazım konu ile ilgilenen arkadaşlarımız olur ise lütfen bizimle iletişime geçsinler biz bu konuda üzerimize düşeni fazlasıyla severek yapmaya hazırız. Diğer konu Ataol otelde içki satış haberimiz ziyadesiyle yanlış algılandı, biz alkol içene veya satana herhangi bir yazı yazmadık veya onları rencide edici bir davranış içindede bulunmadık, sadece Sağlık Turizmi yapan otellerin konuya daha dikkatli ve hassas bakmaları gerektiğini alkol satışı ile sağlık turizminin bir arada olmaması gerektiğini anlatmaya çalıştık. Bunun ile ilgili bir çok uzman bilgilendirmesini internette bulabilirsiniz. SAĞLIK – ALKOL bu iki kelime bırakın uygulamada yan yana bile tezatlık oluşturmakta çanda tabiki güzel mekanlar açılabilir ama bunun termal otelde olması sizcede biraz garib değilmi.

 4. Haklisiniz bende saglik ve alkol yanyana o acidan dusunmedim.bu konuda ozur dilerim.diger konuya gelirsek belirttigim gibi bir ortam var dikkati bu konuya cekerseniz sanki daha etkili ve daha onemli bir konuya el atmis olacaksiniz.tesekkur ederim.iyi calismalar.butun calisanlariniza ayrica cok cok selamlar.iyi bir ailesiniz.

 5. Sevgili admincim çırpindikça batıyorsun..diyorsunki kişisel bir rahatsızlığım yok..4 yıldızlı turistik bir otelde ister termal olsun ister normal alkol satışı yapılmasınin hiç bir haber değeri yok..Çana dair daha önemli konular ve araştırılması gereken şeyler varken bi site kuran haberciyim havalarında..şahsi ve kişisel bir rahatsızlığın yok ama termal otelde içki satılıyo..!!şahsi bir rahatsızlığın yok ama gönderdiğin misafirlere terlik satmaya kalkılmış!! Nasılda kendini yalanlar gibi konuşuyorsun!!!
  Gitme sakın termal otele gitme olurmu!!
  Gitmediğin görmediğin bilgi sahibi bile olmadığın bir konuda oturduğun yerden klavye başında haberler yapmaya devam et olur mu..? Yine söylüyorum parayı vermiş almış adam prosedüre ve yasalara uygun mu uygun.izin alınmiş mı alınmış..ister alkol satar ister sıra gecesi yapar..İşletme ve kurumlara yönelik yaptığın her haberde yasal olarak karşı taraftan cevap ve açıklamada yayınlamak zorundasın..daha habercilik ahlakından haberin yok alkole takmışsın bak ne diyor hayyam;
  KENDİ İÇMEŹ ŞARABI İÇENİDE KINAMAYA BAYILIR
  YÜZÜNDEN TÜRLÜ HİLE SAHTEKARLIK YAYILIR
  İÇMEM DİYEREK GERİLİP GEZER AMMA
  YEDİKLERİ YANINDA ŞARAP MEZE SAYILIR!!

  • Biz çırpınmayız, çırpınanlara çare oluruz, biz hiç bir şeyin zorunluluğunda değiliz doğru bildiğimizi yaparız yasayı kanunu ve habercilik ahlakını iyi biliriz en azından sizin gibi kimseye ahlak dersi vermeyiz , otele gitmeye gelince adıma kayıtlara baktırın en az 30 defa konaklama bulursunuz şahsım adına yani neymiş oturduğum yerden sizin deyiminizle ve sizin yaptığınız gibi klavye şövalyesi değilim, en önemlisi sizler gibi hiçbir kurumun ve kişinin avukatlığını yapmayız, doğru olanı yazar aslanlar gibi arkasında dururuz biz buyuz. Sizin ne alakanız var bu otelle bu kadar savunma bu alkol haberine bu kadar hiddetlenme yoksa çıkar ilişkisimi bilemedim. Neyse siz İran asıllı Hayyam’dan yazmışsınız ne sahtekarlığımızı ne ahlaksızlığımızı bırakmışsınız sözde ama ne demiş atalarımız kör yer içer kendinden pay biçer benim böyle üstü kapalı hakaretlere hiç sabrım yok hele hele insana saygısı olmayan tanımadan hakaret eden kendini bilmeze hiç yok neyse bu uzar gider ben size kendi insanımız Hz. Mevlana’dan yazayım anlarsanız.
   Bizi bilen bilir, bilmeyende kendi gibi bilir……

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz