Brenton Tarrant adında bir cani Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki  iki camiye gerçekleştirdiği saldırıda Cuma namazını eda etmekte olan  olan 50 Müslümanı şehit etti.

Kanlı katliam duyulur duyulmaz dünyada büyük infiale yol açtı. Ancak elbette ki en büyük tepkiler Türkiye’den yükseldi.

Cani, 73 sayfalık bir manifesto yayınlayarak Türkiye ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı da hedef almak suretiyle Neo Nazi ideolojisiyle Müslümanlara olan nefretini Türkiye ve Erdoğan’ın şahsında odaklamıştır.

Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aşağılık tehditler savuran bu cani, Haçlı zihniyetinin en somut ürünüdür.

Ve daha önemlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ifadesiyle “Yeni Zelanda’daki saldırı ve onun üzerinden verilen mesajlar ilk değildir”, öyle görünüyor ki son da olmayacaktır.

Haçlı zihniyeti yaşadığı sürece başta Türkiye olmak üzere Müslüman Dünya’ya saldırılar devam edecektir. Ne diyor Cumhurbaşkanı Erdoğan? “Bu bir katliam, bunun hesabı sorulması lazım. Aksi tekdirde bu gidiş iyi bir gidiş değil.”

Erdoğan, söylemleriyle dünya Müslümanlarının desteğini almıştır.

Müslümanlar, Erdoğan’ın haklı tepkisini, olumlu karşılamanın ötesinde, verdikleri destekle adeta kendi tepkilerine dönüştürmektedirler.

Türk Milleti, saldırganlar karşısında öfkesini dile getirecek ama onlara ve fikirdaşlarına karşı aynı muameleyi yapmayacaktır.

Müslüman olmanın gururu ve vakarıyla hareket eden milyonlar, haçlı zihniyetine karşı, tarihsel acıları hatırlatsa da, dinler arası bir çatışmaya imkan vermeden bu duruşlarını sergileyeceklerdir.

Bütün  dünya Müslümanlarının başı sağ olsun.

 

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz