Çan Belediyesi’nin görmezden geldiği Çan’ın çocuklarına ve Çan’a gelmiş misafir öğrencilere Biga Belediyesi sahip çıktı. Evet yanlış duymadınız. Yıllardır tatlı bir rekabet halinde olduğumuz Biga, Çan Belediyesi’nin kimsesiz bıraktığı gençlerimize sahip çıktı.

Olay tam olarak şöyle gelişiyor. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çan MYO’da okuyan öğrenciler Çanlı öğrencilerin başı çektiği bir organizasyonda üniversiteye yeni gelmiş diğer öğrencilere geldikleri yer olan Çanakkale’nin tarihini, kültürünü, örf ve ananesini tanıtmak için şehitliklere gezi organize ediyorlar. Çeşitli esnaf ve siyasilerden destek alarak ve ceplerinden para ödeyerek geziyi ayarlayan gençlere Çan Belediye Başkanı Bülent Öz de yanlarında olacağını belirterek otobüs sözü veriyor ancak her ne hikmetse Başkan Öz herhangi bir sebep açıklamadan gezinin gerçekleşmesine az bir zaman kala verdiği otobüsleri iptal ederek otobüs verilmeyeceğini belirtiyor.

Otobüste öğrencilere dağıtılacak ikramlara kadar organizasyonu ayarlayan öğrenciler ise bu durumun ardından mağdur olarak ortada kalıyor. Gençler ortada kalınca da telefona sarılıp Biga Belediyesi’nden yardım talebinde bulunuyor. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan jet hızıyla talimat veriyor ve otobüslerini Çan’a göndererek Çanlı gençlerin üniversiteli arkadaşları için organize ettiği gezinin yapılmasını sağlıyor.

Konu üzerine ise organizasyonu düzenleyen Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Çan MYO Mekatronik öğrencisi Burak Tuna sosyal medya hesabından açıklama yapıyor. Tuna aynı zamanda AK Parti Çan Gençlik Kolları’nda görevli üniversite birim başkanı.

Şöyle diyor Tuna açıklamasında : ‘’ Üniversiteler açıldığında Çan’ın köşelerine boy boy fotoğraflarını asarak üniversiteli gençlere hitaben biz sizlerin yanındayız diye haykıranlar daha ilk programda bizleri YARI YOLDA bıraktılar. Ülkemizin dört bir köşesinde Çan’ımıza yeni gelen üniversiteli kardeşlerimize yönelik kahraman ecdadın Çanakkale de göstermiş olduğu yiğitçe mücadeleyi onlara göstermek adına düzenlemiş olduğumuz Çanakkale Şehitlik turu programına otobüs sözü verip, programa iki gün kala otobüsleri iptal eden Çan Belediye Başkanı Bülent Öz’ü bu tutumsuz davranışından dolayı tebrik ediyoruz! Sayın Öz’ün bu tutumsuz davranışına karşılık bizleri üniversiteli kardeşlerimize karşı mahcup etmeyerek,bizlerin yanında olan Biga Belediye Başkanı Sayın Bülent Erdoğan’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.’’

Sosyal belediyecilik önce söz verip sonradan sözünden dönmek midir? Yoksa siyasi görüşü ne olursa olsun öğrencilerin yapmış olduğu bir etkinlikte onların yanında olmak mıdır? Üniversiteye fotoğraflı pankart astırıp ilk organizasyonda da öğrencileri yalnız bırakmak mıdır? Öğrencilere önce otobüs sözü verip sonradan vazgeçmenin sebebi nedir, bu duruma ne denmeli ne söylenmelidir?

Sevgili Çan Belediyesi üniversite öğrencilerinin otobüsü ile falan uğraşacağına, kendi sosyal medya hesaplarına özen göstermeli. Zira dün paylaşılan açılış haberinde STK başkanları hala TSK başkanları olarak yazıyor, ne hikmetse bir kişi bile muhtemelen sehven yapılan hatayı fark etmemiş. TSK’nın ne zamandan beri başkanı var?

ŞEFFAF BELEDİYECİLİK sloganı ile yola çıkanlar da belediyeye ait olan bir otobüsü yani kamu malını kafasına göre vermemezlik yapamaz, yapmamalı.

Biz bir şey demeyelim, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz söylesin.

HABER MERKEZİ / ÇAN

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz