31 Mart seçimlerinin ertesinde, “Başkana seçimi ben kazandırdım” diyen en az 20 farklı insanla konuştum. Hepsi de tek başına bayrağı diktiğini iddia ediyordu belediyeye.

Doğru olabilir miydi? Hepsi zor elbette ama irili ufaklı katkıları mutlaka olmuştur sürece. Ya da kraldan çok kralcı modundalardır, kimbilir.

10 yıllık bir yönetimin ardından devralınan belediye ve yapılmaya çalışılan çalışmalar. Yapılan diyemiyorum ne yazık ki çünkü henüz ortada pek bir şey yok. Sistemin hala oturmaması, seçimin kazanılacağına dair inancın ne denli düşük olduğunun sinyallerini de veriyor aslında. Hazırlıksız yakalanmış gibiler.

Bunu gönülden koşturanlar için değil, yönetim kadroları için söylüyorum. Zira askerler hep inanır savaşın kazanılacağına.

Kazanılırsa komutandır galip gelen, kaybedilirse koca bir ordu. Aksini bir tek Mustafa Kemal Atatürk ispat etmiştir yedi düvele, gayrısı yalan. O, kendini hiçbir zaman kazandığı askeri ya da siyasi zaferlerin önüne geçirmemiştir.

Adalet işte tam burada devreye girebilmeli! Ama girmiyor.

31 Marttaki savaşı kazandı Sayın Öz, zaferi kimseyle de paylaşmaya niyeti yok abisi dışında. Ben kazandım diyor. Hatta şimdiden, “ben hizmet yapacağım ama yaptırmıyorlar” diyor. Aylardır takip ettiğimiz meclis toplantılarında kendi grubundan tek bir kişi olumsuz el kaldırmamışken herhangi bir konuda, insanların gözünün içine baka baka bu ifadeleri kullandı Bülent Öz. Bütün salon şaşkınlıkla dinledi. “Biz tüzük partisiyiz” diye ortaya çıkıp diğer bir adayın adaylığını eleştirmesine mi yanmalı, açık açık diğer adaya destek vermesine mi, kapı kapı gezmesine mi yoksa mikrofondan herkesin içinde partilisini partililerine şikayet etmesine mi, bilemedik. Nereden tutsak elimizde kaldı.

Önümüzde 35 kişilik bir işçi alımı var. Bu süreçte mavi renkli adaya destek verenlere de işe alım sözleri verdiğinizi duyduk. Bu kadar hırs nedendir? Bunun sebebi nedir?

Neyse.

Peki ilçe başkanlığı seçimini kim kaybetti? Neden hiç bir açıklama göremiyoruz? Bir kişi yok mu içinizde, “seçim benim yüzümden kaybedildi” diyecek? “Belediyeyi ben kazandım” diyenler, şimdi neredeler?

Aslında kaybedilmedi, bir partinin iki adayı başkanlık için yarıştı ve biri kazandı. Ama Sayın Öz ve abisi, bunu bile gurur meselesi haline getirip süreci kendi partililerine karşı savaşa çevirdiler ve kaybettiler.

İlköğretim yıllarında 100 alınca “aldım”, 50 alınca “Hoca verdi” derdik ya hani.

Sizinki de o hesap!

Yaptığınız her iş, lafügüzaf!

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz