Bayramiç’te İyi Parti İl Genel Meclisi Adayı Ali Rasim Acar ile CHP ilçe Başkanı Sururi Savaş kavga etti. Çanakkale’de teşkilatlar arasında günlerdir sorunlar yaşayan CHP-İYİ parti ittifakı bu olay ile sarsıldı.

Geçtiğimiz Hafta Bayramiç’te medyana gelen olay , ilçede haftasonunun konusu oldu. CHP İlçe Başkanı Sururi Savaş, 31 mart seçim sürecinden beri aralarında tartışma olan İyi Parti İl Genel Meclisi Adayı Ali Rasim Acar ile kavga etti. Sururi Savaş, İyi Parti İl Genel Meclisi Adayı Ali Rasim Acar’ın oğlu Halil İbrahim Acar ile karşılaştı. Kısa sürede tartışmaya başlayan ikiliyi gören Ali Rasim Acar koşarak yanlarına gitti. Bir anda yumruklar havda uçuşmaya başladı.

Arbede sırasında Mustafa Yıldız’ın sahibi olduğu arabanın camı kırıldı. Kavgayı gören ilçe halkı ikiliyi ayırmaya çalıştı. Daha sonra Sururi Savaş ve Mustafa Yıldız araçlarına binerek olay yerinden hızlıca uzaklaştı. Yaşanan olay bir anda ilçede günün konusu oldu. İki parti yöneticilerinin üzerini örtmeye çalışsa da, iki ittifak üyesi arasında yaşanan tartışma örtbas edilemedi.

Gülsüm Akçam / Bayramiç

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz