Bayramiç Belediyesi soğuk hava deposuna borcu olan elma üreticilerinin ürünlerinin depoya alınmayacağını duyurdu.

Belediye’nin yaptığı sosyal paylaşımda “Belediyemiz soğuk hava deposuna borcu olan üreticilerin yeni elma sezonunda kayıt yaptırmış olsalar bile, borçlarını ödememeleri durumunda, elmaları soğuk hava depomuza alınmayacaktır” uyarısı yapıldı.

Elma üreticisi şaşkın

Bayramiç Belediyesi’nin borçlu elma üreticisinin ürünleri için verdiği “soğuk hava deposuna alınmayacak” kararı tepkiyle karşılandı.

Üreticiler “Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bayramiç’te de üretici perişan. Biz evimize ekmek götüremezken Bayramiç Belediyesi borç tahsilatı derdine düşmüş. Bu nasıl sosyal demokrat belediyecilik? Ürünümüzü çürümeye mi terk edeceğiz yoksa yok pahasına mı satacağız? Belediye ne yapmak istiyor? Bir acıkama bekliyoruz” sözleriyle tepki gösterdiler.

Üreticiler “Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bayramiç’te de üretici perişan. Biz evimize ekmek götüremezken Bayramiç Belediyesi borç tahsilatı derdine düşmüş. Bu nasıl sosyal demokrat belediyecilik? Ürünümüzü çürümeye mi terk edeceğiz yoksa yok pahasına mı satacağız? Belediye ne yapmak istiyor? Bir acıklama bekliyoruz” sözleriyle tepki gösterdiler.

İbrahim Işık / Bayramiç

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz