Çan’da geçtiğimiz hafta AK Parti Üniversite Birim Başkanı Burak Tuna’nın, ‘’Bülent Öz bize Çanakkale gezimiz için söz verdiği otobüsleri iptal etti, biz de Biga Belediye Başkanı’ndan otobüs aldık’’ çıkışına Başkan Öz tarafından 1 Ekim 2019 Salı günü meclis toplantısında cevap verildi.

Başkan Öz, söz verdiği otobüsleri neden iptal ettiğini 1 Ekim Salı günü yaptığı meclis toplantısında, ‘’Biz otobüs sözü verdikten sonra bir afiş hazırlanmış. Afişte belediyemizin logosu var ancak gezinin fiyatının da 45 lira olduğu yazıyor. Çan Belediyesi parayla gezi düzenliyor gibi bir algı ortaya çıktı, üniversite yönetimini aradım böyle bir gezi organizasyonundan haberi bile yok. Bizi personelimizin mesajlaşmalarından dolayı algı operasyonlarıyla ‘’Fifty fityci’’ ilan edenler asıl fifty fifty işte burada, bu paralar nereye gidecekti, Biga Belediye Başkanımız Bülent Erdoğan ile de bu durumu konuşacağım, zaten ücretli olduğunu bilseydi o da otobüslerini vermezdi’’ açıkladı ancak Öz’ün sözlerine Burak Tuna’dan yanıt gecikmedi.

Tuna, yol ücretlerinin Çanakkale gezisi için tutulan iki rehber, sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve araç içi ikramlar için olduğunu ifade ederek sosyal medya hesabından bir basın açıklaması yaptı.

Yapılan tüm masrafların kalem kalem faturalandırdığını gerekirse gider faturalarının da kamuoyu ile paylaşabileceğini de ifade eden Burak Tuna açıklamasında, ‘’ Göreve geldiğiniz günden bu yana yaptığınız tek iş algı operasyonları ile günü kurtarmak. Belediye personellerinizin isminin çirkin işlere karışması sonucu olayları örtmek adına sürekli bir algı peşindesiniz. Eğer derdiniz prosedürse neden ilk başta prosedürleri uygulamadan söz verdiniz? Afişlerde üniversitenin logosu dahi yokken,üniversitede herhangi bir program kampanyası yapılmamışken,her zaman yaptığınız gibi ayıbınızı örtmek adına konuyu başka yerlere taşımaktasınız.Gezinin sadece ulaşımdan ibaret olduğunu düşünüyorsanız demek ki siz ,hayatınız boyunca hiç bir geziye katılmamışsınız ve yahutta siz şehitliğin yarım saatte gezilemeyeceğini bilmiyorsunuz. Eğer siz hiç şehitlik gezisi yapmadıysanız sizleri beraber ecdadı ziyarete davet ediyorum. Aldığımız 45 liralar ile ne yaptığımızı merak ediyorsanız sayın başkan,aldığımız o 45 liralar üniversiteli kardeşlerimize tarihimizi gerçekleri ile öğrenmeleri için tuttuğumuz 2 rehber parası,sabah kahvaltısı,öğle yemeği ve araba içi ikramlar İçin kullanılmıştır.
Bizlerin yapmış olduğu böyle anlamlı bir etkinliğe sahip çıkacağınız yere sizler,meclis toplantısında salvolar atarak bizlere adeta vatandaşın gözünde paraları cebinize attınız algısı yaparken alel açık ismi rüşvete karışmış ve çirkin işlere bulaşmış belediye personelinize sahip çıktınız.Her zaman olduğu gibi sizlere yakışanı yaptınız.’’ ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi / Çan

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz