Çanspor teknik direktörü Ahmet Hacıhamzaoğlu Çanspor taraftarının Biga Adaspor ile oynanacak maç için can güvenliği gerekçesi ile Biga deplasmanına alınmamasına tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Çanspor taraftarı çok sağduyulu taraftardır” dedi.

Hacıhamzaoğlu açıklamasında, “Bu memlekette altyapıya yönelik en önemli koşullardan birisi olan insan potansiyeli, düşünülenden çok daha fazladır. Buna uygun coğrafya ve ekonomik imkânlar sanıldığından çoktur. Eksik olan tek şey planlı, sistematik ve kurumsal boyutlarda gereken nesnel koşulların sağlanmış olmasıdır. Biz bu yönde çalışmalar yapıyoruz. Eksik olduğumuz yerleri tespit ettik. Bunun içinde tesis var, yenilenme var, sağlık var, bilim var ama en çok da zamana ihtiyacımız var. Her şey çok çabuk oluşmuyor. Neleri dizayn edeceğiz, başlangıçlar nasıl olacak çalışıyoruz. Yolun sonunda Emeklerimizin karşılığını alacağıza inanıyoruz. Daha yetiştirecek çok çocuk var diyerek çıktığımız yolda büyük adımlar atıyoruz. Göreve geldiğimiz günden beri, kırmızı-beyazlı takımın oyun anlayışında değişikliklere gittik. U 11 takımımızdan A takımımıza kadar aynı felsefeyle oynamaya çalışıyoruz. Tabiki istenen sistemin oturması için zamana ihtiyaç var. “Değişimler çok kolay olmuyor. Nerede topa sahip olacağız, nerede baskı yapacağız? Bu değişimler çok kolay olan şeyler değildir. Değişimi yaşarken sonuç almak da gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Sözlerini sürdüren ve Çok mesafe kat etmeleri gerektiğini belirten Hacıhamzaoğlu, “Bu sezon ligimiz de çok para harcayan takımlar var.
Ancak çok para harcamak, çok güçlenmek anlamına gelmiyor. Güçlü olmak için, birbirini seven,uyumlu,kararlı ve dayanışma içinde olan bir ekip olmalı. Biz transferde büyük paralar harcamak yerine akıllı adımlar atarak, Altyapı oyuncularımızın arasına doğru oyuncuları katma uğraşı içinde olduk. Bu iş bir organizasyon işidir.
Taraftar,Yönetim, Başkan, Teknik ekip. Doğru bir şekilde gidiyoruz. Bizde büyük para değil, akıllı para var. Umarım hem bütçesini doğru ayarlayan, hem de şampiyonluğa oynayan, bir takım oluruz. “İletişime çok önem veriyoruz. Güler yüzümüzü kimseden eksik etmemeye çalışıyoruz. İbrahim Bodur Stadyumu’na gelen,rakip takım oyuncularına, teknik ekibine, maçın hakemlerine son derece iyi yaklaşıyoruz. Çünkü onlar bizim misafirimiz! Türk insanının Misafire nasıl davranacağı geleneklerinde var. Çok çalışıyoruz, emek veriyoruz, yoruluyoruz. Bir sürü sıkıntılar yaşıyoruz ama asla vazgeçmiyoruz. Vazgeçmeyeceğiz de! Kulübün giriş kapısında “ÇANSPOR ARMASI” var; Ona bakınca, bizi tekrar ayağa kaldırıyor. Tüm yorgunluğumuz gidiyor.” dedi.

Taraftar giriş yasağına da değinen Hacıhamzaoğlu “Taraftarımız bizim en büyük gücümüz” derken, ” Geçen yıldan beri İç sahada arka arkaya oynadığımız 12 maçı da kazandık.Bu büyük bir başarıdır. Bu başarıda en büyük pay taraftarımızındır. Taraftarlar kulüplerde artık 12 numara olarak lanse ediliyor. Bizde öyle değil! Bizde 1 numara, Biz taraftarımızla daha da güçlüyüz. Anlamsız bir şekilde,yıllardır takımından uzak bırakılan yüzlerce taraftarımız var! Türkiye’de başka hiç bir yerde böyle bir ceza, böyle bir uygulama yoktur. Yazık değilmi bu kadar insana? Sırf bu yüzden işe giremeyen, işini kaybedenler var. Bu nasıl bir eziyettir? Ne zaman son bulacak sabırla bekliyoruz! Büyüklerimizin bu akıl tutulmasına bir an önce son vereceğine, sorunun kısa zamanda çözeceğine de yürekten inanıyorum. Biz taraftarımızla neleri başarabileceğimizi biliyoruz. Bizim taraftarımız bölge’nin önemli taraftar topluluklarından birisidir. Çanspor taraftarı çok sağduyulu bir taraftardır. Neyin ne olduğunu fark edebilen ve takımına koşulsuz destek veren bir taraftardır. Oyuncularım ve ben taraftarımıza inanıyoruz, güveniyoruz. Bu hafta sonu Biga da oynayacağımız Adaspor maçını taraftarımız olmadan oynayacağız! Güvenlik sebebiyle taraftarımız maça alınmayacakmış! Emniyet güçleri neden almıyor güvenlik tedbirlerini anlamakta güçlük çekiyorum. Bahane bu olmamalı. Bu karar taraftarımıza yapılmış bir haksızlıktır diye düşünüyorum. Olsun. Biz taraftarımız olmadan da biga’da bir maç oynayabiliriz sıkıntı yok ama futbol taraftarlarıyla güzel. Şartlar ne olursa olsun, Çanspor’un hedefi bellidir. Çanspor hangi ligde olursa olsun her zaman yukarıya oynar. Ayrıca “dominant” oynar.! Taraftarlarımız,”Şerefiyle oynamayı ve hakkıyla kazanmayı”ilke edinmiş, gurur duyacakları bir takım izlemek istiyorlarsa eğer, bizi bir hafta beklesinler! Haftaya Bodur stadında, “Mabedimizdeyiz” Bizler Çan’a ve Çanspor’a yakışan adımlar atmaya devam edeceğiz. Lig için belirlediğimiz hedefi yakalamak için, fair play kuralları içinde her türlü hamleyi yapacağız. Kimse merak etmesin ama ”şunu yaparız bu puanı yakalarız’ diyerek taraftarı,oyuncuyu yormamak lazım. Çünkü, “büyük hedefler herkesi bir parça strese sokar” ifadelerini kullandı.

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz