2019-2020 eğitim öğretim yılının ders zili 9 eylül Pazartesi günü(bugün) çaldı.

Çan’da da ilk ve orta dereceli okullarda da öğrenciler ders başı yaptı.

Gazetemiz Çanın Sesi okulların açılması dolayısıyla, Pazartesi günü iki okula gitti. Çan Osman Çaneri okulunda ve Çan Anadolu Lisesi’nde öğrencilerin heyecanını paylaşan gazetemiz, öğrenci ve öğretmenlerle de görüştü.

Osman Çaneri okulunda eğitim hayatına başlayan 1.sınıf öğrencileri yeni bir hayata ilk adımı atıyor olmanın sevincini aileleri ile paylaşırken, bazı öğrencilerin annelerine sarılıp ağlaması dikkat çekiciydi. Mini mini birler okullu olmanın heyecanını yaşadı.

Ortaokulu bitirerek liseye başlayan 9.sınıf öğrencileri ve bu sene son sınıfı okuyan 12.sınıf öğrencileri  yeni eğitim öğretim sezonunun ilk gününü farklı heyecanlar içinde geçirdi.

Çan Anadolu Lisesi’nde 9.sınıfa başlayan Duman Yağız Zallıoğlu isimli öğrenci, ‘’23 Eylül okulundan geldim, heyecanlıyım, yeni bir okul, yeni arkadaşlar ve yeni öğretmenler olacak. Hedefim çok çalışıp dört sene sonra istediğim bölüme gidebilmek, ancak henüz kimseyle kaynaşamadım zaman içerisinde iyi arkadaşlıklar kuracağımı düşünüyorum’’ dedi.

Bu sene son sınıfı okuyacak 12.sınıf öğrencisi Mehmet Keçici de, ‘’Son sınıfın su gibi geçip gideceğini düşünüyorum o yüzden bu yıl yoğun bir maraton bizi bekliyor. Bol bol ders çalışıp hayalim olan Yıldız Teknik Üniversitesi’ni kazanacağım’’ ifadelerini kullandı.

Öte yandan hem ilkokullarda hem de liselerde öğrencilere öğretmenler tarafından yeni eğitim öğretim sezonu hakkında bilgilendirmeler yapılarak, devletimiz tarafından karşılanan ders kitapları ücretsiz dağıtıldı.

Muhammed Yavaş / Çan

Cevap Yaz

Enterla yorumu yap
Lütfen isminizi giriniz